reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Discord ve Xbox network

Discord, Microsoft satışı konusunu rafa kaldırdı; işte detaylar

Microsoft geçtiğimiz ay şaşırtan bir Discord konusuyla gündeme gelmişti. Ancak bu satın alma odaklı konu gerçeğe dönüşmeyecek.

Microsoft, özellikle oyuncuların / Twitch kitlesinin olmazsa olmazı olan sesli ve yazılı iletişim odaklı Discord‘u tam 10 milyar dolara almanın planlarını yapıyor haberi uzun zamandır gündemde.

En son Microsoft, popüler platform Discord‘u almak için çok ciddi ve özel görüşmeleri kapalı kapılar arkasında devam ettiriyor bilgisi gündeme gelmişti.

Ancak bu konu bugün rafa kalktı. Ortaya çıktığı kadarıyla Discord, net olarak kendisini satmaktan vazgeçti. Firmanın kendi başına iyi bir performans gösterdiği ve şimdilik bağımsız kalma istediği aktarılıyor.

Oyuncuların buna oldukça sevineceğini düşünüyoruz. Çünkü çoğu kişi bu satışın yapılmasını kesinlikle istemiyordu. Kişiler Microsoft sonrasında Discord‘un bozulacağını düşünüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Discord alımınını yapamayacak ancak başka alımlara imzasını attı

Microsoft tarafının oyun dünyasındaki son dönemdeki en büyük hamlesi ise Bethesda firmasını (Çatı şirket ZeniMax Media dahil ZeniMax çatısı altında yer alan id Software, Arkane Studios, Tango Gameworks, Alpha Dog Games, Machine Games ve Roundhouse Studios stüdyoları) satın alması olmuştu.

Bunun için 7,5 milyar dolar ödediği aktarılan firma, bu hamlesiyle Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Prey ve Dishonored gibi efsane olmuş oyunların da sahibi oldu.

Microsoft, ayrıca geçtiğimiz haftalarda dikkat çeken Nuance firmasını da aldı ve bunun için tam 19.7 milyar dolar ödedi.

Bunun firma için LinkedIn’den sonraki en büyük alım olduğu aktarılıyor. Firma LinkedIn’i geçtiğimiz yıllarda tam 26 milyar dolara almıştı.

İlgili Video