reklamı kapat

POPÜLER

Discord LOG Tasarım

Discord, ChatGPT temelli sohbet botunu kapatıyor

Snapchat için ChatGPT temelli sohbet botu sonrasında benzer bir adım oyun dünyasının favorilerinden Discord için atılmıştı.

Yapay zeka merkezli sohbet botu ChatGPT, teknoloji dünyasını derinden etkilemeye devam ediyor. Ayrı olarak kullanılabilen, ayrıca temeli Microsoft tarafından geçtiğimiz aylarda yeni Bing’e entegre edilen ChatGPT, atılan sürpriz bir adımla beraber popüler iletişim uygulaması Discord içerisinde de yer almaya başlamıştı. Bunun için Discord, mevcut Clyde botunu gelişmiş bir sohbet botuna dönüştürmek adına OpenAI’ın ChatGPT’sini kullanmaya karar vermişti. Bu temelde Clyde, kişiler tarafından sorulan soruları yanıtlayabiliyor ve kullanıcılarla akla gelebilecek hemen her konuda sohbet edebiliyordu. Ancak burada süreç istenildiği gibi gitmemiş gibi görünüyor çünkü 1 Aralık itibarıyla Discord’a maddi olarak yük olan Clyde’ın kapatılacağı duyuruldu. Şirket bu kapatma kararı için henüz bir neden paylaşmadı. Firma geçtiğimiz aylarda Discord’u daha kullanıcı dostu kılmak adına OpenAI’ın başka teknolojilerinden yararlanacağını da duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin sohbet kanallarının otomatik yönetimi için hazırlanan AutoMod sistemi yapay zeka ile buluşturulacak, böylece kanallar istenmeyen mesajlardan eskiye oranla daha etkili şekilde korunabilecek denilmişti.

OpenAI teknolojileri aynı zamanda entegre edilen sunucularda yapay zeka destekli bir “özetleme özelliği” de sunacaktı. Bu sayede takip ettiğiniz kanalda biriken konuşmaların kısa bir özetini istediğiniz zaman görebileceksiniz bilgisi verilmişti.

Discord adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın