reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Facebook, Clubhouse rakibini, Spotify ortaklığını ve fazlasını duyurdu

iOS tarafına özel olan sesli görüşme odaklı popüler uygulama Clubhouse için büyük Facebook planlarından bazıları açıklandı. İşte detaylar;

Sesli iletişim odağında bir anda ortaya çıkan ve hepinizin bildiği üzere inanılmaz dikkat çeken Clubhouse için birçok rakip aktif olarak servis geliştiriyor.

İşte bu rakiplerden birisi Facebook ve firma önümüzdeki aylarda Live Audio Rooms ile ilk ciddi adımı atıyor.

Rooms direkt olarak Clubhouse‘un bir benzeri konumunda ve kişilerin Facebook’tan ya da Messenger’dan sesli sohbet edebilmesine imkan tanıyacak. Özellik ilk aşamada kısıtlı bir kitlede denenecek.

Firmadan ayrıca Soundbites isimli bir özellik de gelmiş durumda. Bu özellik ise kişilerin kısa sesli mesajlar üzerinden birbirleriyle iletişim kurmasına odaklanıyor. Bu özellik için firma ses efektleri gibi ekstralar da sunacaklarını aktarıyor.

Bu arada Facebook içerisine bir Podcasts sistemi de dahil ediyor. Bu sayede kişiler direkt olarak ana uygulama içerisinde farklı Podcasts’ler bulabilecek, bunları dinleyebilecek ve isterse indirebilecek.

Bu yeni ses odaklı özellikleri para kazanabilir hale getirecekleri bilgisini de veren Facebook, aynı zamanda bir Spotify ortaklığı da kuruyor. Bu “Project Boombox” adı altında geçen ortaklık sayesinde kişiler Facebook’un içerisinde Spotify müziklerini dinleyebilecek.

Clubhouse için rakipler geliştirenler arasında Twitter ve Microsoft gibi isimlerin yer aldığını da belirtelim. Aynı zamanda Instagram için de benzer bir sesli görüşme altyapısı planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse için Android sürümü geliyor

Uygulamanın merakla beklenen Android uygulaması, geliştiricinin üstü kapalı olarak verdiği bilgiye göre mayıs ayında kullanıma çıkıyor.

Çıkış özelinde yüzde 99 oranında kesin olan bilgi, uygulama için yeni bir dönemin çok yakında başlayacağını gösteriyor.

Android’e resmi olarak çıktıktan sonra Clubhouse‘un kullanıcı sayısını inanılmaz oranda artırması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın