reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Spotify

Facebook içerisinde Spotify dönemi başladı; işte bilinmesi gerekenler

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde ilk bilgileri gelen bir yeniliği hayatımıza soktu. Facebook içinde Spotify dönemi başladı.

Facebook geçtiğimiz hafta bir Spotify ortaklığı da kuruyor haberi ses getirmişti. Bu “Project Boombox” adı altında geçen ortaklık sayesinde kişiler Facebook’un içerisinde Spotify müziklerini dinleyebilecek denilmişti.

İşte bu altyapı bugün aktif edildi. Spotify hesabına giriş yapmış kişiler, Facebook içerisinde (Ana akışlarda) müzik ya da podcast dinleyebilecek. Yani Spotify’ın kendi uygulamasını açmaya gerek kalmayacak. Hesaba giriş yapmayanlardan ise hesap girişi yapılması isteyecek.

Özelliğin ilk aşamada kullanılabileceği ülkeler şunlar:

“Arjantin, Avustralya, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Endonezya, İsrail, Japonya, Malezya, Meksika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Güney Afrika, Tayland, Uruguay ve ABD.”

Listede görebileceğiniz üzere Türkiye yer almıyor. Türkiye’ye imkanın daha sonra geleceği tahmin ediliyor. Özelliğin Facebook’un hem iOS hem de Android uygulamasına geldiğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook başka planlar da yapıyor

Clubhouse için birçok rakip aktif olarak servis geliştiriyor. İşte bu rakiplerden birisi Facebook ve firma önümüzdeki aylarda Live Audio Rooms ile süreçte ilk ciddi adımı atıyor.

Rooms direkt olarak Clubhouse‘un bir benzeri konumunda ve kişilerin Facebook’tan ya da Messenger’dan sesli sohbet edebilmesine imkan tanıyacak. Özellik ilk aşamada kısıtlı bir kitlede denenecek.

Firma ayrıca Soundbites isimli bir özellik de geliştiriyor. Bu özellik ise kişilerin kısa sesli mesajlar üzerinden birbirleriyle iletişim kurmasına odaklanıyor. Bu özellik için firma ses efektleri gibi ekstralar da sunacaklarını aktarıyor.

Bu arada Facebook içerisine bir Podcasts sistemi de dahil ediyor. Bu sayede kişiler direkt olarak ana uygulama içerisinde farklı Podcasts’ler bulabilecek, bunları dinleyebilecek ve isterse indirebilecek.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satılan yeni modelinin içine bakın