reklamı kapat

POPÜLER

Spotify içerisinde kullanıcı engelleme dönemi de başladı

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, bugün bir özelliği daha kullanıma sunduklarını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta yapılan resmî açıklamaya göre Spotify şu an 172 milyon ücretli aboneye sahip. Firmanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 381 milyon seviyesinde yer alıyor. Bugün servisi gündeme getiren ise direkt olarak kullanıcı sayısı değil, onunla bağlantılı olarak kullanıcı engelleme imkânı oldu.

Bu imkân daha önce sunulmuyordu ve kişilerin başka kullanıcıları engellemek için müşteri hizmetleriyle iletişim geçmesi gerekiyordu. Artık bu durum değişti. Yeni güncelleme ile isteyen herkes başka kullanıcıları profillerine giderek engelleyebiliyor. Engellediğiniz kişiler sizin dinleme aktivitenizi göremiyor ve profil sayfanıza giriş yapamıyor.

Elbette engellenen kişilerin engeli istenirse daha sonra kaldırılabiliyor. Spotify’in yapısı gereği çok fazla kişinin işine yaramayacak özellik, yine de bazılarını sevindiriyor. Bu arada Spotify içerisinde sanatçı engelleme özelliği olduğunu da belirtelim. Sevmediğiniz kişileri engelleyerek müziklerini duymayı kesebiliyorsunuz. Bu özellik 2019’dan bu yana sunuluyor.

Spotify için dün akşam da bir yenilik gelmişti

Spotify, güncellenen müzik listeleri ile kişilerin en popüler müzikleri bulmasını daha kolay hale getiriyor. Süreçte ayrıca yeni bir internet sitesi de açılmış durumda. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde popüler şarkıları, sanatçıları, türleri, belirli kategorilerdeki en çok dinlenen içerikleri ve şehirlerin müzik favorilerini rahatlıkla görülebiliyorsunuz.

Açtığı özel sayfaya bir arama kutusu da koyan Spotify, yeni hazırlanan spotifycharts.com sayfasında hesap girişi yapıldığı zaman normalden daha fazla bilgi gösteriyor. Bu yeni süreç sadece dinleyici değil içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Şirket, şarkıcılara / sanatçılara görebileceğiniz paylaşılabilir başarı reklam kartları sunuyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept