reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Tepkiler artıyor; beklenen Spotify HiFi paketi halen çıkışını yapamadı

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, merak edilen yeni servisi Spotify HiFi için kullanıcıları bekletmeyi sürdürüyor.

Spotify HiFi, hatırlarsınız 22 Şubat 2021 tarihinde “geliyor” şeklinde resmi olarak duyuruldu. Ancak bu duyuruda spesifik bir tarih verilmedi, sadece 2021’in sonunda çıkış yapılacak denildi. Fakat söz verilen paket 2021’in sonuna gelmemize rağmen henüz sunulmadı ve birçok kullanıcı buna tepki göstermeye başladı. Hatta Twitter üzerinden paket biraz daha gecikirse başka bir servise geçeceğini aktaran yüzlerce kişi bulunuyor.

Apple’ın da Apple Music tarafına getirdiği HiFi müzik paketi, kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunacak. Spotify’ın kendi açıklamasına göreyse HiFi paketi kişilere “CD kalitesinde kayıpsız müzik” verecek. Spotify HiFi paketinin çıkışı için net tarih verilmediği gibi henüz ne kadar olacağı da bilinmiyor.

Buna ek olarak paketin ücretsiz olma ihtimali de bulunuyor. Çünkü Apple yüksek kaliteli Apple Music için ekstra ücret almıyor. Aynı zamanda Amazon da yüksek kaliteli müzik paketini ücretsiz yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify HiFi merakla beklenirken, platform için son rakamlar şöyle

Yapılan en son resmî açıklamaya göre Spotify şu an 172 milyon ücretli aboneye sahip. Firmanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 381 milyon seviyesinde yer alıyor. Firma bu verileri en son paylaştığında ücretli abone sayısı 165 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 365 milyon seviyesinde yer alıyordu.

Sağlam rakiplere rağmen alanda sağlam bir yükseliş gören firmanın, yıl sonunda aylık aktif kullanıcı sayısını 400 milyon seviyesine taşıması bekleniyor. Halen pazarın açık ara en büyüğü konumunda olan Spotify, Podcast konusunda da birçok pazarda liderliği elinde tutuyor.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç