reklamı kapat

POPÜLER

Spotify HiFi için çıkış çok yakında görünüyor; işte bilinenler

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, merak edilen yeni servisi Spotify HiFi için çıkışa hazırlanıyor. İlk somut kanıt ortaya çıktı.

Spotify HiFi, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda “geliyor” şeklinde resmi olarak duyuruldu. Ancak bu duyuruda bir tarih verilmedi. Sadece 2021’in sonunda çıkacak denildi.

Ancak yukarıda da dediğimiz gibi çıkış çok yakında görünüyor. Çünkü resmi uygulamada aşağıda da görebileceğiniz üzere HiFi ibaresi görünmeye başlandı.

Dün Apple’ın da adım attığı süreçte firma, kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunmaya hazırlanıyor.  Firmanın açıklamasına göre HiFi paketi kişilere “CD kalitesinde kayıpsız müzik” getiriyor.

Spotify HiFi paketinin henüz ne kadar olacağı bilinmiyor ancak rakamın aşırı uygun olması beklenmiyor.

Bu arada paketin ücretsiz olma ihtimali de bulunuyor. Çünkü dün Apple yüksek kaliteli Apple Music için ekstra ücret almayacaklarını aktardı. Aynı zamanda Amazon da yüksek kaliteli müzik paketini ücretsiz yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify HiFi çok dikkat çekerken, platform için son rakamlar şöyle

Yapılan resmi açıklamaya göre Spotify’ın ücretli abone sayısı 158 milyonu geride bırakmış durumda.

Servisin aylık toplam aktif kullanıcı sayısı ise 356 milyon seviyesinde yer alıyor. Spotify’ın en büyük rakibi olan Apple Music içinse uzun zamandır abonelik bilgileri verilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç