reklamı kapat

POPÜLER

Spoyify

Spotify çok yakında uygulama içi sanal konser yayımlayacak

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi Spotify, yakında önemli bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Sanal konserler geliyor.

Spotify, 27 Mayıs ile 24 Haziran tarihleri arasında uygulaması içerisinde sanal konser yayımları yapacak. Burada daha önce kaydedilmiş canlı performanslar yayımlanacak.

Aktarıldığı kadarıyla sanal konserlerin ayrı bilet ücreti olacak. Süreçte Spotify’ın abonesi olmayanlar da 15 dolar vererek bu konserleri izleyebilecek.

Spotify içerisinde sanal konseri yayımlanacak ilk isimler The Black Keys, Rag’n’Bone Man, Bleachers, Leon Bridges ve girl in red olacak.

Aktarıldığı kadarıyla her sanal konser 40 ila 75 dakika arasında sürecek. Bu adım halen tam olarak bitmeyen pandemi döneminde güzel görünüyor. Bu hamle sanatçıları desteklemek adına da sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify HiFi paketi de çok yakında geliyor

Spotify HiFi, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda resmi olarak duyuruldu. Ancak bu duyuruda bir tarih verilmemişti. Sadece 2021’in sonunda çıkacak denildi.

Ancak çıkış çok yakında görünüyor. Çünkü resmi uygulamada aşağıda da görebileceğiniz üzere HiFi ibaresi görünmeye başlandı.

Kısa süre önce Apple’ın da adım attığı süreçte firma, kişilere kayıpsız, yüksek kaliteli müzik keyif sunmaya hazırlanıyor.  Firmanın açıklamasına göre HiFi paketi kişilere “CD kalitesinde kayıpsız müzik” getiriyor.

HiFi paketinin henüz ne kadar olacağı bilinmiyor ancak rakamın aşırı uygun olması beklenmiyor.

Bu arada paketin ücretsiz olma ihtimali de bulunuyor. Çünkü dün Apple yüksek kaliteli Apple Music için ekstra ücret almayacaklarını aktardı. Aynı zamanda Amazon da yüksek kaliteli müzik paketini ücretsiz yaptı.

İlginizi Çekebilir

Hareketli yapısıyla dikkat çeken elektrikli araç