reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7
Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 tasarımı tam olarak böyle olabilir

Bugün sağlam bir kaynağın açıklaması ile Apple Watch Series 7 için yeni tasarımı gündeme gelmişti. Şimdi taslak görseller paylaşıldı.

Yaz sonunda iPhone 13’ler ile beraber tanıtılacak Apple Watch Series 7 için Jon Prosser tarafından yukarıda gördüğünüz olası tasarım sızdırıldı.

Daha önce de ortaya çıktığı kadarıyla yeni saat iPhone 12’ler gibi daha köşeli / düz kenarlara sahip bir gövdeye geçiyor. Burada devasa bir fark yok ancak yine de gövde için sonunda hatırı sayılır bir değişiklik geliyor.

Bu arada hatırlarsınız Jon Prosser, yeni model ile Apple’ın kullanıcılara yeşil renk seçeneği sunacağını da aktarmıştı. Hazırlanan taslaklarda bu da gözler önüne serildi.

Apple Watch tasarımı daha önce de dediğimiz gibi uzun süredir aynı kalıyor ve yapılacak bir değişiklik fazlasıyla dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor.

Çünkü çoğu kişi büyük yenilikler / farklar taşımadığı için Watch Series 6 modelini almayı düşünmüyor.

Watch Series 7 için henüz net değil ancak çerçeveler de oldukça ince hale gelebilir. Bunu net olarak öğrenmek için biraz daha detaylı sızıntılara ihtiyacımız var.

Apple Watch Series 7 ile kilit bir özelliğin geleceği düşünülüyordu

Apple Watch modelleri şu an EKG çekebiliyor, nabız ölçebiliyor ve kandaki oksijen seviyesini belirleyebiliyor.

İşte bunlar arasına ileride kan şekeri ölçüm özelliği de dahil edilecek söylentisi uzun süre gündemde kaldı. Hatta Apple’ın bu konuda İngiltere merkezli bir firma ile iki son iki yıldır çalıştığı ortaya çıktı.

Bu firmanın adı tam olarak Rockley Photonics. Bu firma aktarıldığı kadarıyla kan şekeri ölçümü özelinde gelişmiş sensörler geliştiriyor.

Rockley Photonics’in kan basıncı yani tansiyon ve kandaki alkol oranını belirleme konusunda sensörler geliştirdiği de belirtiliyor.

Bu açıdan gelecek Apple Watch modelleri sağlık konusunda çok ama çok daha güçlü olacak gibi duruyor. Ancak sağlam kaynaklara göre kan şekeri ölçümü Watch Series 7 ile gelmeyecek. Burada bir sonraki jenerasyon beklenecek

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın