reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 için ortaya çıkan kan basınç sensörü iddiaları

Apple Watch Series 7 akıllı saat ile önümüzdeki ay tanışıyoruz. Model için bu sefer iki farklı kaynaktan gelen kan basınç sensörü iddiaları var.

Apple Watch Series 7 biliyorsunuz iki farklı versiyon (41 mm ve 45 mm) halinde geliyor ve direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor.

İşte bu akıllı saat için kısa süre önce Nikkei Asia bir yazı yayımladı ve saatin kan basınç sensörüne sahip olduğunu belirtti. Mark Gurman ise bunun doğru olmadığını ve saatte kan basıncı sensörü olmadığını açıkladı.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, daha önce de Watch Series 7 için “yeni bir sağlık sensörüne sahip olmayacak” açıklamasını yapmıştı. Aktarıldığı kadarıyla 2022’nin sonunda gelecek Watch Series 8 ile bir ya da birden fazla yeni sağlık sensörü kullanıma sunulacak. Bu konuda Watch Series 7 boş geçilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 7 için bir gecikme olabilir

Series 6 ile en büyük farklı tasarımı olacak Watch Series 7, söylendiği kadarıyla bir üretim sorunu yaşıyor.

Kaynaklara göre saat için ufak çaplı bir üretim yapılmış ancak yaşanan sorunlar nedeniyle bu üretim geçici olarak durdurulmuş. Yeni tasarımın “kompleks” yapısı nedeniyle bir sorun yaşandığı ve istenilen kalite seviyesine henüz ulaşılamadığı aktarılıyor.

Bu konunun detayları henüz yok ancak eğer sorunlar çözülmez ise Watch Series 7 için ufak da olsa bir erteleme gelebilir. Yukarıda da dediğimiz gibi önümüzdeki ay tanıtılacak akıllı saat, stok konusunda 2021’in sonuna kalabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın