reklamı kapat

POPÜLER

Teleskopik yapısıyla fark yaratan yeni DJI Osmo Mobile 5 sızdırıldı

Teleskopik yapısıyla fark yaratan yeni DJI Osmo Mobile 5 sızdırıldı

Drone pazarının en büyük isimlerinden DJI, biliyorsunuz başka ürünler de geliştiriyor. İşte bunların en yenisi DJI Osmo Mobile 5 olacak.

DJI Osmo Mobile 5, akıllı telefonlar için hazırlanan bir gimball ya da sabitleme aparatı. Telefon ile yapılan video çekimlerini daha stabil hale getirmek için hazırlanan ürün, 8 Eylül tarihinde resmi olarak lanse edilecek.

Ancak Roland Quandt bu lansman için çok da bir sürpriz bırakmadı. DJI Osmo Mobile serisinin yeni üyesi, özellikle teleskopik yapısı ile dikkat çekiyor. Yeni model fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bir selfie çubuğu gibi uzayabiliyor.

Bu açıdan birçok kişi için daha esnek bir seçenek olacak, çekim konusunda da güzel imkanlar getirecek model, harici bir bacak ünitesine sahip ve katlanır yapıda olduğundan istenirse cepte dahi taşınabilir hale getirilebiliyor.

Bu teleskopik yapının olumsuz yapısı ise pil ömrü oluyor. Osmo Mobile 4 15 saat pil ömrü sunarken, bu süre Osmo Mobile 5 modelinde 6 saate düşüyor. Ancak bu süre de birçok kişi yeterli görünüyor.

Buna ek olarak 99 dolarlık bir Osmo Mobile 4 sürümü de tanıtacak bilgisi verilen DJI, akıllı telefonların video performansını artırmaya oldukça önem veriyor. Firma eskisi kadar yüksek sayıda drone satamıyor ve bu tarz aksesuarlar daha büyük kitleye hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Osmo Mobile 5 Türkiye’de de satılacak

Modelin Türkyie fiyatı henüz bilinmiyor ancak Avrupa fiyatı yine Roland Quandt tarafından sızdırılmış durumda. Burada görünen rakam tam olarak 160 euro seviyesinde. Bu fiyat üzerinden ürün Türkiye’de 2 bin TL’ye çok yaklaşabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın