reklamı kapat

POPÜLER

DJI OM 5

Teleskopik yapısıyla fark yaratan DJI OM 5 tanıtıldı

Drone pazarının en büyük isimlerinden DJI, kısa süre önce sızdırılan DJI Osmo Mobile 5 ya da DJI OM 5 için resmi tanıtımı yaptı.

DJI OM 5, direkt olarak akıllı telefonlar için hazırlanan bir gimball ya da başka bir deyişle görüntü sabitleme aparatı. Telefon ile yapılan video çekimlerini çok daha stabil hale getirmek için hazırlanan ürün, yerini aldığı modelden önemli bir fark taşıyor.

DJI Osmo Mobile ailesinin en yeni üyesi, spesifik olarak teleskopik yapısı ile dikkat çekiyor. Yeni model fotoğraflarda da görebileceğiniz gibi bir selfie çubuğu gibi uzayabiliyor.

Bu açıdan birçok kişi için daha esnek ve kullanışlı bir seçenek olacak, çekim konusunda da güzel imkanlar getirecek OM 5, harici bir bacak ünitesine sahip ve katlanır yapıda olduğundan istenirse cepte dahi taşınabiliyor.

Bu teleskopik yapının olumsuz yapısı ise pil ömrü oluyor. Osmo Mobile 4 15 saat pil ömrü sunarken, bu süre 1.000 mAh pile sahip DJI OM 5 modelinde 6 saate düşüyor. Ancak bu süre de birçok kişi yeterli görünüyor. Modelin şarjı ise 1.5 saat kadar sürüyor.

Toplam ağırlığının 290 gram olduğu aktarılan OM 5, telefonlara iki farklı yapıda bağlanabiliyor. Modeli motorlu yapısı ve uygulaması sayesinde otomatik takip özelliği de sunuluyor. Bu sayede kişiler kendilerini rahatlıkla videoya çekebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DJI Osmo Mobile 5 / DJI OM 5 ileride Türkiye’de de satılacaktır

İki farklı renkte gelen modelin Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor ancak yurt dışı fiyatı tam olarak 160 dolar seviyesinde yer alıyor. Türkiye satış fiyatı ve tarihi hakkındaki bilgilerin çok yakında belli olmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakından bakın