reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple Watch Spor

Apple Watch Series 8 ve gelecek modeller için taze bilgiler çıktı

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek. İşte bu modeller ve sonrası için yeni bilgiler gündeme gelmiş durumda.

Advertisement

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, geçtiğimiz yılın sonunda 2022 Apple Watch modelleri direkt olarak Apple Watch Series 8 serisi, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelinden oluşacak açıklamasını yapmıştı. Daha sonra bu üç akıllı saat için bir açıklama daha yapan Gurman, saatlerde yeni bir sağlık sensörünün olmayacağını belirtmişti. Apple’ın vücut sıcaklık ve kan şekeri ölçümü üzerinde çalıştığını belirten Gurman, bunların 2023 modellerinde dahi olamayabileceği belirtti. Bugün bir açıklama daha yapan kaynak, yıl sonunda gelecek saatlerde vücut sıcaklığı ölçme özelliğinin olacağını belirtti. Yani uzun aradan sonra yeni bir sağlık özelliği daha geliyor.

Yaşanan bazı aksiliklere rağmen Apple’ın bu sıcaklık sensörünü yeni seriye hemen hemen kesin olarak koyacağı belirtiliyor. Daha çok merak edilen kan basıncı ölçme sensörü ise Gurman’a göre 2024 yılından önce karşımıza çıkmayacak. Apple’ın burada sorunlar yaşadığı ve sensörün 2025’e dahi kayabileceği aktarılıyor. Bu gerçekten garip görünürken, kan şekerini ölçme sensörü de çok uzakta yer alıyor bilgisi veriliyor.

Mark Gurman, merak edilen Watch Series 8 serisinde özellikle aktivite takip konusuna odaklanıldığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla yeni saatler yerlerini alacağı saatlerden çok daha kararlı ve detaylı aktivite takibi yapabilecek. Burada takip özelinde kapsama alanını ciddi şekilde geliştirmesi beklenen Apple, yeni saatleri hızlı bir işlemci üzerine kuracak. Bunun da etkisiyle saatler daha önce olmadığı kadar çok kalemde veri kaydı yapabilecek.

Bu arada Apple Watch Series 8 serisi büyük ihtimalle 41 mm ve 45 mm üstüne konumlandırılacak daha büyük bir versiyonla da elde edilebilecek. Yani seride daha önce hiç olmadığı gibi üç farklı gövde boyutu sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni ürün gamında şu an en çok zorlu şartlara özel Watch merak uyandırıyor. Kaynaklara göre şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli olacak bu yeni akıllı saat, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) da olabilir.

Yeni tanıtılan saatlerin en ucuzu ise yeni Watch SE olacak. Bu model yüksek ihtimalle Watch Series 5 gövdesi üzerine kurulacak yani modern görünecek. Mark Gurman’a göre Apple Watch’lara daha önce iPhone’lar için gündeme gelen uydu bağlantısı özelliği de gelecek. Bu henüz ne zaman olacak kesin değil ancak bazı modeller ileride acil durumlar için uydudan mesaj gönderebilecek gibi görüyor.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı