reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Spor

Apple Watch Series 8 akıllı saatler için yeni beklentiler gündemde

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek. Bu sefer odak noktada Apple Watch Series 8 serisi yer alıyor.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, geçtiğimiz yılın sonunda 2022 Apple Watch modelleri direkt olarak Apple Watch Series 8 serisi, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelinden oluşacak açıklamasını yapmıştı. Daha sonra bu üç akıllı saat için bir açıklama daha yapan Gurman, saatlerde yeni bir sağlık sensörünün olmayacağını belirtti. Apple’ın vücut sıcaklık ve kan şekeri ölçümü üzerinde çalıştığını belirten Gurman, bunların 2023 modellerinde dahi olamayabileceği belirtti. Bugün bir açıklama daha yapan kaynak, Watch Series 8 serisinde özellikle aktivite takip konusuna odaklanıldığını aktardı.

Söylendiği kadarıyla yeni saatler yerlerini alacağı saatlerden çok daha kararlı ve detaylı aktivite takibi yapabilecek. Burada takip özelinde kapsama alanını ciddi şekilde geliştirmesi beklenen Apple, yeni saatleri hızlı bir işlemci üzerine kuracak. Bunun da etkisiyle saatler daha önce olmadığı kadar çok kalemde veri kaydı yapabilecek.

Bu arada Apple Watch Series 8 serisi büyük ihtimalle 41 mm ve 45 mm üstüne konumlandırılacak daha büyük bir versiyonla da elde edilebilecek. Yani seride daha önce hiç olmadığı gibi üç farklı gövde boyutu sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni ürün gamında şu an en çok zorlu şartlara özel Watch merak uyandırıyor. Kaynaklara göre şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli olacak bu yeni akıllı saat, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) da olabilir.

Yeni tanıtılan saatlerin en ucuzu ise yeni Watch SE olacak. Bu model yüksek ihtimalle Watch Series 5 gövdesi üzerine kurulacak yani modern görünecek.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı