reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 8 LOG Tasarım

Apple Watch Series 8 için vücut sıcaklığı ölçüm beklentisi artıyor

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek. Bu modellerden Apple Watch Series 8 ve diğer üst seviye seçenek yeni bir sensör ile geliyor.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, geçtiğimiz yılın sonunda 2022 Apple Watch modelleri direkt olarak Apple Watch Series 8 serisi, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelinden oluşacak açıklamasını yapmıştı. İşte bu saatlerden Watch Series 8 ve yüksek ihtimalle zorlu şartlara özel versiyon, hemen hemen kesin olarak bir sıcaklık sensörü taşıyacak. Apple’ın vücut sıcaklığı ölçme özelliğini Watch Series 7 için de düşündüğünü ancak algoritma sorunları nedeniyle üretime yetiştiremediği aktarılıyor. Bunun yeni üst seviye modeller içinse çözüldüğü düşünülüyor. Cilt üstünden vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenler nedeniyle kolay olmadığını belirten analist Ming-Chi Kuo, bu yüzden sistemin çok kararlı bir algoritmaya ihtiyaç duyduğunu aktarıyor. Kuo bu konuda bir Samsung Galaxy Watch 5 bilgisi de veriyor. Analiste göre algoritma sorunları / limitleri nedeniyle firma Galaxy Watch 5 akıllı saatlerine sıcaklık sensörü koymayacak.

Mark Gurman’a göre Apple Watch’lar için daha çok merak edilen kan basıncı ölçme sensörü 2024 yılından önce karşımıza çıkmayacak. Apple’ın burada sorunlar yaşadığı ve sensörün 2025’e dahi kayabileceği aktarılıyor. Bu garip görünürken, kan şekerini ölçme sensörü de çok uzakta yer alıyor bilgisi veriliyor.

Daha önce de konuşan Gurman, merak edilen Watch Series 8 serisinde özellikle aktivite takip konusuna odaklanıldığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla yeni saatler yerlerini alacağı saatlerden çok daha kararlı ve detaylı aktivite takibi yapabilecek. Burada takip özelinde kapsama alanını ciddi şekilde geliştirmesi beklenen Apple, yeni saatleri hızlı bir işlemci üzerine kuracak. Bunun da etkisiyle saatler daha önce olmadığı kadar çok kalemde veri kaydı yapabilecek.

Bu arada Apple Watch Series 8 serisi büyük ihtimalle 41 mm ve 45 mm üstüne konumlandırılacak daha büyük bir versiyonla da elde edilebilecek. Yani seride daha önce hiç olmadığı gibi üç farklı gövde boyutu sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni ürün gamında şu an en çok zorlu şartlara özel Watch merak uyandırıyor. Kaynaklara göre şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli olacak bu yeni akıllı saat, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) da olabilir.

Yeni tanıtılan saatlerin en ucuzu ise yeni Watch SE olacak. Bu model yüksek ihtimalle Watch Series 5 gövdesi üzerine kurulacak yani modern görünecek. Mark Gurman’a göre Apple Watch’lara daha önce iPhone’lar için gündeme gelen uydu bağlantısı özelliği de gelecek. Bu henüz ne zaman olacak kesin değil ancak bazı modeller ileride acil durumlar için uydudan mesaj gönderebilecek gibi görüyor.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı