reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 serisi ile en büyük ekran sunulabilir

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek ve bu modeller için bu sefer Watch Series 8 özelinde ekran bilgisi gündemde.

Eylül ayındaki etkinlikte Apple Watch Series 8, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelleri karşımıza çıkacak. Serinin ana modelleri Watch Series 8 serisinde yer alacak ve tedarik sürecinden gelen bilgiye göre serinin en üstünde daha önce sunulmamış 1,99 inç ekran boyutu karşımıza çıkacak. Seride uzun süredir daha önceden farklı olarak üç farklı modelin olacağı iddia ediliyor. Eğer bu gerçek olursa en üstteki yaklaşık 50mm gövdeli modelde 1,99 inç OLED ekran tercih edilebilir ve bu durum birçok kişiyi sevindirebilir. Çünkü geniş bir kesim büyük ekranlı saatleri daha iyi buluyor, özellikle isteyerek büyük ekranlı saatleri tercih ediyor.

Bu arada saatlerden Watch SE hariç modeller için dün bir kez daha sıcaklık sensörü konusu gündeme gelmişti. Sağlam kaynak Mark Gurman’a göre Apple, bu konuda son aşamaya gelmiş durumda ve yüzde 99 ihtimalle yeni saatler kişilerin ateşini yani vücut sıcaklığını ölçebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce Apple’ın vücut sıcaklığı ölçme özelliğini Watch Series 7 için de düşündüğü ancak algoritma sorunları nedeniyle üretime yetiştiremediği aktarılmıştı. Bunun yeni üst seviye modeller içinse artık kesin olarak çözüldüğü düşünülüyor. Cilt üstünden vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenler nedeniyle kolay olmadığını belirten analist Ming-Chi Kuo, bu yüzden sistemin çok kararlı bir algoritmaya ihtiyaç duyduğunu belirtmişti.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı