reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Spor

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek. Apple bu yıl kullanıcılara sunduğu seçenekleri özel bir sürümle artıracak.

Apple’a yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman, kısa süre önce 2022 Apple Watch modelleri direkt olarak Watch Series 8 serisi, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelinden oluşacak demişti.

Bu konu bugün bir kez daha gündeme geldi. Çünkü analist Ming-Chi Kuo’ya göre de 2022’de üç farklı ana model gelecek. Yıl sonuna doğru Watch Series 8, yeni Watch SE ve ilk defa “extremesports” olarak geçen sürüm karşımıza çıkarılacak.

Yeni yılda gelecek Watch Series 8 ve Watch SE ile tasarım konusunda büyük bir değişim yapması beklenmeyen Apple, daha önce de söylediğimiz gibi esas değişikliği sporculara özel versiyon ile yapabilir. Bu model darbelere, toza, suya ve düşmelere çok dayanıklı ve bağlı olarak heybetli bir kasa üzerine kurulabilir.

Şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) olabilir. Ancak bu konuda henüz bir sızıntı yapılmış değil.

2022’nin ana modeli olacak Apple Watch Series 8 için neler biliyoruz?

Watch Series 8, ekran konusunda sağlam bir kaynağa göre üç farklı gövde boyutuyla gelebilir. Apple şimdiye kadar kişilere hep iki farklı gövde boyutu sundu. Burada gelecek üçüncü boyutun ise Apple Watch dünyasındaki en büyük saat için planlandığı düşünülüyor. Bu da mantıklı görünüyor çünkü büyük saat seven milyonlar bulunuyor. Boyuta bağlı olarak bir Apple Watch’a konulan en büyük ekran da yolda olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modelde yüksek ihtimalle vücut sıcaklığı ve tansiyon ölçüm sensörleri de olacak. Gelen bilgilere göre Apple ve tedarikçileri yeni akıllı saate kan şekeri ölçümü özelliğini koymak adına ciddi şekilde çalışma içerisinde bulunuyor.

Watch Series 7’ye yeni bir sağlık sensörü koymayan Apple, kan şekeri ölçümü ile kullanıcıları gerçekten çok memnun edecek. Burada ölçüm, yani kandaki şeker miktarı, kısa dalga boylu kızılötesi sensör aracılığıyla belirlenecek.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın