reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE

Apple iki farklı yeni iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor

Teknoloji devi Apple, uygun fiyatlı olacak iki farklı yeni iPhone SE modeli üzerinde çalışıyor. İşte ortaya çıkanlar;

Apple analisti Ming-Chi Kuo, bugün önemli açıklamalar yaptı. Bunlar arasında yeni iPhone SE modelleri de yer alıyordu. Analistin iddialarına göre Apple iki farklı bütçe dostu “SE” üzerinde çalışıyor. Bunlardan birisinin 2022’nin ilk yarısı içinde geleceği ve 3 GB RAM taşıyacağı aktarılıyor. Bu telefonda 4,7 inç ekran beklentisi bulunuyor.

Diğer model ise 2023 yılında gelecek 2022’de gelecek olandan farklı olarak daha büyük ekran üzerine kurulacak. Burada beklenti 5,7 inç seviyesinde yer alıyor. Bu modelin aynı zamanda 3 GB değil 4 GB RAM taşıyacağı da iddia ediliyor. Telefonlarda işlemci olaraksa yılın müsait en güncel Bionic’lerinin kullanılması bekleniyor.

iPhone SE serisinin “2022” modeli için daha önce çıkanlar şunlar olmuştu

İlk olarak modelin 399 dolardan daha ucuz olacağı iddia ediliyor. Ancak burada aşırı düşük fiyat beklenmiyor. Apple eğer 299 dolara çıkış yaparsa çok şaşırtır, fakat yüksek ihtimalle ise 349 doları seçecektir tahminleri geliyor. Modelin Türkiye’de de 7 bin TL altında satılması zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelen bilgiler doğru çıkarsa taşıdığı A15 Bionic işlemci ile fiyat-performans konusunda çok iddialı olacak SE 3, teknik sızıntılara göre 4,7 inç 60 Hz LCD ekran üzerine kurulacak ve Touch ID’ye sahip bir home butonu taşıyacak. Aynı zamanda A15 Bionic sayesinde 5G desteğine sahip olacağı da söylenen iPhone SE 3, iPhone SE ile benzer tasarımda olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın