reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 için tasarım tam olarak bu şekilde olabilir

2022’de üç farklı ana Apple Watch modeli lanse edilecek. Bu modellerden Apple Watch Series 8 için tasarım odaklı bir paylaşım geldi.

Eylül ayında etkinlikte Apple Watch Series 8, yeni Watch SE ve spor odaklı zorlu şartlara özel Watch modelleri karşımıza çıkacak. İşte bu saatlerden Watch Series 8, daha önce Watch Series 7 için gösterilen ancak gerçek çıkmayan bu köşeli / düz tasarıma sahip olabilir. Bu açıdan direkt olarak yukarıdaki gibi görünmesi olası olan saat, bu sayede tasarım çizgisi açısından yeni iPhone’lara daha uyumlu hale gelebilir. Görüldüğü üzere ön yüzünde de kavisli değil düz cam kullanılacak akıllı saat, en son bir sağlık özelliği ile gündeme gelmişti. Buna göre Watch Series 8, hemen hemen kesin olarak bir sıcaklık sensörü taşıyacak.

Apple’ın vücut sıcaklığı ölçme özelliğini Watch Series 7 için de düşündüğünü ancak algoritma sorunları nedeniyle üretime yetiştiremediği aktarılıyor. Bunun yeni üst seviye modeller içinse çözüldüğü düşünülüyor. Cilt üstünden vücut sıcaklığı ölçümünün dış etkenler nedeniyle kolay olmadığını belirten analist Ming-Chi Kuo, bu yüzden sistemin çok kararlı bir algoritmaya ihtiyaç duyduğunu aktarıyor.

Mark Gurman, merak edilen Watch Series 8 modelinde özellikle aktivite takip konusuna odaklanıldığını belirtiyor. Söylendiği kadarıyla yeni saatler yerlerini alacağı saatlerden çok daha kararlı ve detaylı aktivite takibi yapabilecek. Burada takip özelinde kapsama alanını ciddi şekilde geliştirmesi beklenen Apple, yeni saatleri hızlı bir işlemci üzerine kuracak. Bunun da etkisiyle saatler daha önce olmadığı kadar çok kalemde veri kaydı yapabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Apple Watch Series 8 serisi büyük ihtimalle 41 mm ve 45 mm üstüne konumlandırılacak daha büyük bir versiyonla da elde edilebilecek. Yani seride daha önce hiç olmadığı gibi üç farklı gövde boyutu sunulacak.

Yeni ürün gamında şu an en çok zorlu şartlara özel Watch merak uyandırıyor. Kaynaklara göre şimdiye kadar yapılmış en sağlam Apple Watch modeli olacak bu yeni akıllı saat, Apple’ın şimdiye kadar sattığı en pahalı normal versiyon (Altın sürümleri bir kenara koyarsak) da olabilir.

Apple Watch Series 8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı