reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music Live

Apple Music içerisinde canlı konser dönemi başlıyor

Teknoloji devi Apple, Spotify rakibi Apple Music hizmetini öne çıkarmak adına güzel adımlar atmaya devam ediyor.

Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan Apple Music, “Live” adı altında belirli konserleri canlı olarak yayınlamaya başlayacak. Bu konuda başlangıç 20 Mayıs tarihli Harry Styles konseri ile olacak. Kişiler New York merkezli bu konseri direkt olarak Music uygulaması üzerinden izleyebilecek. Dünya çapında herkes tarafından ücretsiz olarak izlenebileceği aktarılan konser, platforma daha fazla kişiyi çekmek adına güzel görünüyor. Bildiğimiz kadarıyla Netflix tarafı da son dönemde düşen etkileşimi artırmak adına canlı içeriklere odaklanıyor. Canlı içerikler her zaman kişileri bu tarz platformlara çekmek adına iyi bir yol olarak görülüyor.

Apple Music bizim gündemimize en son maalesef bir zam ile gelmişti. Kısa süre önceye kadar servise abone olmak için Türkiye’de aylık en az 13,99 TL vermeniz gerekiyordu. Eğer öğrenciyseniz fiyat 6,99 TL’ye düşerken, aylık 20,99 TL’lik bir aile paketi de aktif olarak sunuluyordu. Daha sonra ise bu paketlere ve fiyatlara zam geldi.

Şu an öğrenci paketi aylık 9,99 TL seviyesinde yer alıyor. Normal bireysel abonelik ise artık aylık 19,99 TL seviyesinde. Aile paketi ise aylık 29,99 TL‘ye yükselmiş durumda. Spotify Türkiye’nin fiyatları ise uzun zamandır sabit kalmaya devam ediyor. Spotify için aylık bireysel paket fiyatı güncel olarak 17,99 TL seviyesinde. Aile paketi için aylık 29,99 TL verilmesi gerekiyor. Spotify’ın öğrenci paketi ise aylık 8,99 TL seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcılara bir aylık ücretsiz deneme sürümü sunan Apple, Spotify’dan farklı olarak yüksek kaliteli ses deneyimi getiriyor. Apple Music için güncel abone sayısı bilinmiyor. Spotify ise bugün gelen son açıklamaya göreyse toplam 182 milyon ücretli aboneye ulaşmış durumda. Firmanın 2022’nin ilk çeyreğindeki aylık aktif kullanıcı sayısı ise 422 milyona kadar çıkış yaptı.

Apple Music yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı