reklamı kapat

POPÜLER

Shazam LOG Tasarım

Shazam uygulamasına “Canlı Aktiviteler” desteği eklendi

Apple tarafından 2017 yılında satın alınan Shazam için yapılan son güncelleme kapsamında faydalı bir imkan daha geldi.

Bu yeni imkan hakkında firmadan yapılan açıklamada şu aktarıldı: “Shazam artık arka planda müzik ararken seni güncel tutmak için Canlı Aktiviteleri destekliyor. Bu, özellikle aynı birden fazla iş yaparken ya da diğer uygulamalardaki şarkıları tanımlarken çok kullanışlı.” Müzik keşfi konusunda en önemli seçenek olan Shazam, biliyorsunuz mikrofon üzerinden ortam dinlemesi yaparak çalan şarkıları kolaylıkla tespit edebiliyor. En son süreç kulaklık kullanımı özelinde kolaylaştırılmış, uygulamanın geçtiğimiz aylarda çıkan sürümü kullanıcıların kulaklık takarken çevrelerindeki ve hatta diğer uygulamalardaki şarkıları tanımlamasına olanak tanımaya başlamıştı. Bu birçok kişiyi memnun edecek özellik, önemli bir eksiği daha kapatmıştı. Bunlardan önce yapılan güncelleme ise “konserler” özelliğini karşımıza getirmiş, bu kapsamda uygulama yakınlarınızdaki konser etkinliklerini göstermeye başlamıştı. Bunun için elbette konum bilginizden yararlanan uygulama, burada Shazam geçmişinize dayalı olarak yakındaki performanslar özelinde kişiselleştirilmiş etkinlik önerileri de sunabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada yer alan Shazam uygulaması için eğer çok hakim değilseniz Apple kendisi şunları aktarıyor: Shazam istediğiniz şarkıyı saniyeler içinde bulur. Sanatçıları, şarkı sözlerini, video klipleri ve listeleri ücretsiz keşfedin. Şu ana kadar 1 milyardan fazla indirilen uygulama indirilmeye devam ediyor. İstediğiniz şarkıyı saniyeler içinde bulabilirsiniz.

Şarkıları dinleyip Apple Music listelerine ekleyebilirsiniz. Şarkıları dinlerken aynı anda şarkı sözlerini de takip edebilirsiniz. Apple Music veya YouTube’dan video klip izleyebilirsiniz. Şarkı geçmişinizi görüntülemek ve ana ekranınızdan tek bir dokunuşla müzik dinlemek için Shazam araç takımını ekleyin.

Shazam listeleriyle ülkenizde veya şehrinizde nelerin popüler olduğunu öğrenebilirsiniz. Yeni şarkıları keşfetmek için şarkı ve liste önerileri alabilirsiniz. İstediğiniz şarkıyı doğrudan Apple Music veya Spotify’da açabilirsiniz. Snapchat, Facebook, WhatsApp, Instagram, Twitter vs. üzerinden arkadaşlarınızla şarkı paylaşabilirsiniz.”

Apple ve Shazam yanında bu da ilginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

İLGİLİ HABERLER