reklamı kapat

POPÜLER

shazam

Shazam uygulamasına gelen çok faydalı yeni özellik

Dünyanın en popüler müzik bulma uygulaması Shazam için gelen yeni özellik ile artık aradığınız şarkıları bulmak çok daha kolay.

Shazam bildiğiniz üzere ortamda çalan şarkıların isimlerini öğrenmek için kullandığımız ve şarkı dinlettiğimiz bir müzik bulma uygulaması. Ancak uygulama bunu şimdiye kadar sadece hoparlör üzerinden yapabiliyordu. İşte bu durum Android tarafına gelen yeni özellik ile değişti. Uygulama artık cihaza bağlı kulaklıkta çalınan müzikleri de algılayarak bilgi verebiliyor. Direkt olarak Shazam Pop-up adı verilen bu yeni özellik, müzik bulma deneyiminizi artırmayı ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Popüler müzik bulma uygulaması yalnızca cihazda çalan şarkıyı tanımakla kalmıyor aynı zamanda bulunan şarkının sözlerini de kullanıcıya sunuyor. Pop-up özellikle kullanıcıların sosyal medya platformlarında paylaştığı hikaye ve gönderilerdeki şarkıları bulmak için kullanışlı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Shazam Pop-up özelliğinin iOS cihazlara gelip gelmeyeceği belirsiz

Bu özelliğin şu an için yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyor olduğunu belirtmekte fayda var. İlerleyen günlerde ise iOS cihazlar için gelip gelmeyeceği ise net değil. Hatırlayacağınız üzere 2018 yılında teknoloji devi Apple sürpriz bir adım atarak Shazam’ı 400 milyon dolara satın almıştı. Bu satın alım Apple’ın uygulama tarafındaki en çok ses getiren hamlelerinden birisi olmuştu.

İlginizi çekebilir

Google’ın yeni hizmetiyle müzik yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı