reklamı kapat

POPÜLER

Shazam sanatçıların ne dinlediğini gösterecek

Müzik keşfetme uygulaması Shazam, kullanıcılarla favori artistlerini yakınlaştırmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların favori sanatçılarını Shazam’de takip etmesi yeni bir şey değil elbette. Ancak duyurulan yeni özellikle birlikte takip edilen sanatçıların neleri dinlediğini görmek mümkün hale geldi.

Shazam’in duyurduğu yeni özellik bugün itibarıyla gün yüzüne çıkacak olan Apple Music’in Connect özelliğiyle fazlasıyla benzerlik taşıyor. Söz konusu özellik sayesinde platformda yer alan sanatçıların kimleri takip ettiği, ne dinlediği, yeni albüm duyuruları gibi detayları takip etmek mümkün. Müzik uygulaması içinde ufak bir sosyal medya oluşumu olarak nitelendirebileceğimiz özellik, hemen Apple Music’ten önce Shazam tarafından kullanıma sunuldu. Yeni özelliği kullanabilmek için Shazam uygulamasının son sürümünü iOS ve Android cihazlarınıza indirmeniz yeterli.

Shazam şimdilik aralarında Alicia Keys, Coldplay, Enrique Iglesias, Pitbull ve Shakira gibi isimlerin yer aldığı 30 sanatçıyla anlaşmış durumda. Önümüzdeki günlerde bu isimlere yenilerinin de katılması bekleniyor. Öte yandan Shazam bu hamleyi Apple Music’e rakip olmak için atmış değil. Zira uygulamada “Apple Music’te dinle” seçeneği de yer almaya başladı. Dolayısıyla Apple Music ve Shazam’in birbirine entegre bir şekilde çalışacağını söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABERLER