reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero10 Black Bones

FPV drone’lar odağında tanıtıldı: “GoPro Hero10 Black Bones”

Aksiyon kamerası pazarının lider ismi GoPro, bugün sürpriz bir ürünle, GoPro Hero10 Black Bones ile karşımıza çıktı. İşte detaylar;

Aksiyon kamerası pazarı eski popülerliğinden uzakta ancak GoPro halen süreci canlı tutmaya devam ediyor. Bu bağlamda tanıtılan GoPro Hero10 Black Bones, direkt olarak FPV / yarış drone kullanımı odağında hazırlanmış bir kamera konumunda. Bünyesinde bir ekran, hoparlör ve pil yer almayan ürün, bu sayede normal GoPro Hero10 Black’ten çok daha ince ve hafif tasarlanmış. Bu haliyle yüksek hareket kabiliyetine sahip birçok farklı drone üzerine takılabilir hale gelen kamera, HyperSmooth 4.0 görüntü sabitleme sistemiyle çok stabil görüntüler yakalayabiliyor ve en üstte 5.3K 60 fps video çekebiliyor. 120 fps seviyesine çıkmak için çözünürlüğün 4K’ya çekilmesi gerekiyor.

Genel olarak çok spesifik bir kitleye hitap eden 500 dolarlık aksiyon kamerası, gücünü bağlandığı drone’un pilinden alabiliyor ve bunun için lehim temelli özel bağlantı yapılması gerekiyor. Bu bağlantı imkânı ile şaşırtan ve firma için bir ilke imza atan aksiyon kamerası, şimdiden FPV drone dünyasında çok popüler hale gelebilecek izlenimi oluşturuyor.

Bu tarz drone’ları artık büyük film / dizi yapımcıları da sık sık kullanıyor ve bu kişiler yüksek görüntü kalitesi istiyor. Yarış ya da FPV drone modelleriyle neler yapılabildiğini direkt olarak buradaki haberimizde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlayanlar olacaktır GoPro’nun kendi drone modeli de vardı. Ancak o model teknik bir sorun yaşadığı için tarih oldu. Bundan dolayı da firma drone pazarına bir daha adım atmadı. Bu kararda elbette DJI’ın büyük yükselişinin de etkisi oldu.

GoPro Hero10 Black Bones yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display