reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero 8 Black ve GoPro Max

GoPro Hero 8 Black ve GoPro Max tanıtıldı; işte fiyatlar ve detaylar! [Video]

Aksiyon kamerası denildiği zaman halen akla gelen ilk firma olan GoPro, uzun süredir beklenen Hero 8 Black ve Max modellerini tanıttı. İşte tüm detaylar;

GoPro‘nun genel olarak pazardaki işleri eskiden olduğu gibi iyi gitmiyor. DJI’ın da adım attığı aksiyon kamerası tarafının eski popülerlikten uzaklaşması, firmanın gelirlerini düşürüyor. Drone tarafında da başarısız olan firma, yine de alanda kalıyor ve bu sefer karşımızda Hero 8 Black ve Max ile bulunuyor. Burada en çok dikkat çeken Hero 8 Black, firmanın ana ürünü konumunda. Aksiyon kamerası bu sefer kendisinden çok beraberinde alınabilecek farklı aksesuarlarıyla dikkat çekiyor. Bu kameraya aşağıda görebileceğiniz gibi vlog çekimleri için öne bakabilen 1,9 inç harici ekran, LED ışık ve mikrofonlu medya modülü takılabiliyor. Bu ilerleyen süreçte yenileri de çıkacak “modlar” sayesinde kameranın yetenekleri artıyor. Kendi pillerine sahip bu modlar ile aksiyon anları dışına da çıkan GoPro Hero 8 Black, HyperSmooth 2.0 teknolojisiyle inanılmaz stabil çekimler yapabiliyor.

Yazılım temelli bu teknoloji gösterildiği kadarıyla artık hiç olmadığı kadar iyi çalışıyor. Standart bir tasarımı bulunan model, tahmin edebileceğiniz üzere 4K çözünürlükte 60 fps video çekebiliyor. Çözünürlük 1080P’ye çekildiği zaman 240 fps’e kadar çıkış yapmak da mümkün. 1080P çözünürlükte canlı yayın özelliği bulunan ve kendi ekranı dokunmatik olan kamera, birçok yaratıcı fotoğraf ve video çekim modunu da taşıyor. 12 megapiksel fotoğraf çekebilen ürün, beklendiği gibi yerleşik olarak su geçirmiyor. Kameranın başlangıç fiyatı 399 dolar seviyesinde.

GoPro Hero 8 Black ve GoPro Max

GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black

GoPro Max

GoPro Hero 8 Black ve GoPro Max

GoPro Max

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero 8 Black kadar Max de dikkat çekiyor

499 dolarlık Max, 360 derece çekim için özel tasarlanmış bir kamera. Bünyesinde yer alan iki kamera ile 360 derecelik içerikler kaydedebilen kamera, yazılımsal olarak Hero 8 Black gibi görüntü sabitleme yapabiliyor. 1080P çözünürlükte canlı yayın özelliği bulunan ve kendi ekranı dokunmatik olan kamera, 16,6 megapiksel fotoğraf ve 5,6K 30 fps video çekebiliyor. Yerleşik olarak su geçirmeyen model,  yapısı gereği büyük bir gövdeye sahip.