reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero 8 aksiyon kamerası

GoPro Hero 8 aksiyon kamerası hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı!

Aksiyon kamerası denildiği zaman halen akla gelen ilk firma olan GoPro, yeni bir model üzerinde daha çalışıyor. Yakında GoPro Hero 8 geliyor.

Maddi olarak sorunlar yaşayan ve eskisi kadar gündeme gelmeyen GoPro, ortaya çıktığı kadarıyla Hero 8 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İlk bilgileri kısa süre önce ortaya çıkan aksiyon kamerası, resmi olarak eylül ayında lanse edilecek deniyor. Gücünü GP2 işlemciden alacak bilgileri gelen kamera, yenilenmiş bir tasarım taşıyor ve harici bir hazneyle yolda bulunuyor. Bu hazneye LED ışık, LCD ekran ya da mikrofon takılabiliyor. Henüz netleşmemiş olsa da merkezinde 12 megapiksel bir sensörün bulunacağı söylenen GoPro Hero 8, bu sensör ve işlemciyle 4K çözünürlükte tam 120 fps video çekebilecek. Çözünürlük Full HD’ye çekildiği zaman 480 fps’ye çıkabileceği söylenen kamera, bünyesinde geliştirilmiş bir lens taşıyacak ve Hero 7’ye nazaran çok daha iyi görüntü kalitesi sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero 8 aksiyon kamerası büyük satış rakamlarına ulaşır mı?

Bunun cevabı açık olarak hayır. Artık yurt dışında bile bu kameralar çok fazla dikkat çekmiyor. Bu kameraların bir numaralı kitlesi olan YouTuber’lar artık daha yüksek video kalitesi ve özellikler istiyor. Yine ihtiyaç duyanlar için ciddi bir güncellemeyle geldiği görülen yeni GoPro, fark yaratacak yazılımsal ve donanımsal özelliklerle ses getirebilecek bir noktada bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni kamera gimbal’ı