reklamı kapat

POPÜLER

GoPro Hero 10 Black

GoPro Hero 10 Black aksiyon kamerası için tanıtıma gerek kalmadı

Aksiyon kamerası pazarının eski popülerliğinden uzaktaki ismi GoPro, yakında yeni bir model daha tanıtacak. GoPro Hero 10 Black kapıda.

Daha önce de söylediğimiz gibi artık aksiyon kameraları çok fazla dikkat çekmiyor. 2-3 sene önce inanılmaz bir patlama yapan aksiyon kameraları, artık hemen hemen kimsenin gündeminde değil. Ancak yine de yeni ürünler geliyor ve pazarı halen GoPro domine ediyor.

Bu alandaki en güncel çözümlerden birisi olan ve daha önce sızdırılan GoPro Hero 10 Black, bugün bir kez daha gündemde çünkü Roland Quandt tarafından iyice detaylandırıldı. Eski ile yeni bilgileri harmanladığımız zaman karşımıza devrimsel bir seçenek çıkmıyor. Ancak yine de önemli geliştirmeler mevcut.

Yeni modelin en büyük yeniliği sizin de görebileceğiniz gibi dışta değil içte yer alıyor. Gücünü yeni geliştirilen GP2 işlemciden alan aksiyon kamerası, bu sayede yerini aldığı modelden daha yüksek bir performans ortaya koyuyor.

GP2 ile gelen bu yüksek performans sayesinde 5.3K çözünürlükte saniyede 60 kare videolar çekebilen model, 4K çözünürlükte saniyede 120 kare hıza ulaşabiliyor. Çözünürlük 2.7K’ya ya da 1080P’ye çekilirse kare hızı 240 fps’e kadar çıkıyor.

Herhangi bir hazneye gerek olmadan 10 metreye kadar su geçirmeyen ve GoPro’nun büyük aksesuar ekosistemine tam destek veren ürünün, 23 megapiksellik yeni bir sensör üzerine kuruluyor ve istenirse bu çözünürlükte fotoğraflar çekebiliyor.

155 derece görüş açısı getiren yeni optikleri ve yeni geliştirilen lens kaplamalarıyla yansımaları azaltarak kontrastı yükselten GoPro Hero 10 Black, HyperSmooth 4.0 adı verilen yazılım destekli bir görüntü sabitleme sistemi kullanıyor. Bu sistem için firma çok iddialı konuşuyor ancak önce örnek videoları görmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero 10 Black aksiyon kamerası çok dikkat çekmedi

1080P çözünürlükte canlı yayın desteğini beraberinde getiren Hero 10 Black, yazılımsal olarak birçok yaratıcı çekim modunu kişilere sunuyor ve aksiyon tutkunlarına gelişmiş bir akıllı telefon uygulaması sağlıyor.

Önünde ve arkasında ekranlar yer alan, arkadaki dokunmatik ekranı 2.7 inç boyutunda olan ürün, GP2 sayesinde daha seri şekilde kontrol edilebiliyor. Rüzgar engelleme özellikli üç adet mikrofona sahip olan aksiyon kamerası, 1.720 mAh pil taşıyor, microSD yuvasına sahip ve GPS‘i de eksik etmiyor.

Tam boyutları 55 x 71 x 33.6 mm, ağırlığı ise 153 gram olan en yeni aksiyon kamerası GoPro Hero 10 Black, Avrupa’da 540 euro fiyat etiketiyle satılacak bir seçenek konumunda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın