reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Dalga mı geçiyorlar? Instagram CEO’sundan yeni iPad sürümü açıklaması

2021 yılındayız, 2022’ye çok kalmadı, dışarıda milyonlarca iPad var ve halen bir Instagram için özel iPad uygulaması çıkmış değil.

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili olarak yaptığı bir açıklamada firmanın iPad’e göre optimize edilmiş bir versiyonu geliştirmek adına yeterli kaynakları olmadığını belirtmişti.

İki platforma (iPhone ve iPad) birden uygulamayı geliştirmeye kaynak ayıramayan ekibin yapacak çok işi olduğu kaydedilirken, iPad uygulamasına bir türlü sıra gelmediği söylenmişti.

Bu açıklamaya doğal olarak o zaman kimse inanmamıştı. Her yıl milyarlarca dolar kazanan bir firmanın (Facebook çatısı altında olduğunu da hatırlatalım), iPad’e özel uygulama için kaynağımız ve personelimiz yok demesi büyük tepki çekmiş ve dalga konusu olmuştu.

Halen Instagram’ın başında yer alan Adam Mosseri, yeni açıklamasında ise iPad uygulamasının güzel olabileceğini ancak şu an için halen özel bir uygulama için planları olmadığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için iPad uygulaması hiçbir zaman gelmeyecek gibi görünüyor

Bu gerçekten çok ama çok garip görünüyor. Şu an iPad üzerinde Instagram’ı kullanmak mümkün ancak süreç iPhone uygulamasının büyütülmesiyle işliyor ve bu da çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Günümüzde iPad’ler ile fotoğraf çeken binlerce insan da bulunuyor ancak firma bir türlü iPad’leri ciddiye almıyor. Bu konuda Instagram’a Apple da bir baskı yapmıyor.

Kullanıcılar artık firma ve şirket CEO’su bizimle kafa buluyor ya da dalga geçiyor tarzında yorumlar yapıyor. Bu durum firmanın marka değerini içi hiç iyi olmuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın