reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram tarafından test edilen güzel yeni özellik: “Favoriler”

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından Instagram, ana akış için yeni bir özellik daha test ediyor. Favoriler isimli özellik geliyor.

Alessandro Paluzzi tarafından bulunan Favoriler özelliği, kişilerin takip ettikleri kişiler arasında özel bir favori kişi listesi oluşturmasına imkan tanıyor. Bu listeye eklenen kişileri sadece listeyi oluşturan kişi görebiliyor.

Firma listedeki değişiklikleri de kesinlikle karşı taraflara aktarmıyor. Burada olması gerektiği gibi gizli / özel bir altyapı kurulmuş durumda.

Listeye eklenen bu “favori” kişilerin içeriklerini ana akış içerisinde öne çıkaracak, onlara öncelik verecek Instagram, özelliği şu an ciddi şekilde hazırlamış durumda. Bu açıdan Favoriler özelliği yakında herkes için kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

Çok fazla kişiyi takip eden, fakat bazı kişilere daha fazla değer veren ve onların paylaştıklarını kaçırmak istemeyenler, yeni Favoriler özelliğini fazlasıyla sevecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram en son iPad uygulaması ile gündeme gelmişti

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçtiğimiz yıllarda konuyla ilgili olarak yaptığı bir açıklamada firmanın iPad’e göre optimize edilmiş bir versiyonu geliştirmek adına yeterli kaynakları olmadığını belirtmişti.

İki platforma (iPhone ve iPad) birden uygulamayı geliştirmeye kaynak ayıramayan ekibin yapacak çok işi olduğu kaydedilirken, iPad uygulamasına bir türlü sıra gelmediği söylenmişti.

Adam Mosseri, geçen gün ortaya çıkan yeni açıklamasında ise iPad uygulamasının güzel olabileceğini ancak şu an için halen özel bir uygulama için planları olmadığını açıkladı.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın