reklamı kapat

POPÜLER

Instagram LOG Tasarım

Instagram için yolda olan birçok yeni özellik bulundu

Meta çatısı altındaki en önemli platform Instagram için birçok yeni özelliğin yolda olduğu bulundu. İşte öne çıkan yenilikler;

Popüler yazılımların beta sürümlerini derinlemesine inceleyen Alessandro Paluzzi, henüz kullanıma sunulmamış Instagram özelliklerini bulmayı sürdürüyor. Paluzzi’nin şok keşiflerine göre popüler platform, paylaşılan Hikayeler’e fotoğraf ve sesli mesaj ile cevap verme sistemleri üzerinde çalışıyor. Kişisel profillere paralı aboneler için paylaşılan özel içerikleri bir araya getirecek kategori ekleyeceği bulunan Instagram, aynı zamanda kişilerin QR kod üzerinden içerik paylaşımı yapması için de bir altyapı geliştiriyor. Mobil yanında web sürümü üzerinden de Hikaye beğenme sistemini sunmaya hazırlanan platform, attıktan bir süre sonra kaybolacak “tepki verme” sistemini de kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Direkt mesajlar için yeni bir “Coachella” isimli sohbet teması hazırladığı Paluzzi tarafından bulunan yeni çalışmaları arasında olan Instagram, bu yeni bulunan tüm özellikleri 1-2 ay içerisinde kullanıma sunabilir. Bu konuda Paluzzi net bir tarih veremiyor ancak gösterdiği birçok özelliğin çıkması 60 günü buluyor. Firma genel çıkış öncesinde ciddi beta testleri gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz hafta da platforma kronolojik sıralamalı akış geri geldi. Firma yeni dönemde kişilere tam olarak “Takip Ettiklerin” ve “Favoriler” olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Burada “Takip Ettiklerin” seçildiği zaman, takip edilen hesaplardan gelen en son içerikler paylaşım sırasıyla karşınıza çıkarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Favoriler” seçildiği zaman ise favoriye eklenen hesaplardan (Şimdilik üst limit 50) gelen içerikler en önde gösteriliyor. Favoriler içerikler istenirse ayrı bir akış sayfasında da görüntülenebiliyor. Yeni dönem yakında herkes için aktif ediliyor

Instagram yenilikleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İLGİLİ HABERLER