reklamı kapat

POPÜLER

Favori Instagram özelliklerinden biri Facebook yolcusu

Favori Instagram özelliklerinden biri Facebook yolcusu

Facebook, Instagram hissi yaratmak için büyük çaba harcıyor. Test edilen yeni özellik platform için “halkayı” daraltıyor.

Popüler sosyal medya ağı Facebook, bir kez daha Instagram üzerinde başarılı olmuş özelliklerden birini kendine dahil etmeye hazırlanıyor. Platformun Messenger’a getirmek istediği yeni özellik ise Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliği. Bildiğiniz gibi Instagram’da hikaye paylaşırken belli başlı bir arkadaş grubunuzu Yakın Arkadaşlar listesine ekleyerek sadece onlara özel hikaye paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bu da özellikle herkese açık profil kullanan kullanıcılar için işlevsel oluyor. Halihazırda zaten yakın çevremizin bulunması gereken Facebook’ta da yakın çevre içindeki yakın arkadaşlarınızı dahil edebileceğiniz “Favoriler” özelliği test ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook için test edilen özellik Instagram yeteneğinden biraz farklı

Uygulamalar üzerine yaptığı araştırmalarla tanınan Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen yeni özellikte belli başlı Facebook arkadaşlarınızı “Favoriler” grubuna dahil edebiliyorsunuz. Daha sonra Messenger kullanarak göndermek istediğiniz bir fotoğraf ya da hikaye olduğunda bu listeye özel ayrı bir gönderim paylaşabiliyorsunuz. Messenger odaklı çalışan bu özelliğin Facebook’taki hikaye paylaşımlarını etkilemediği kaydediliyor. Yani oradaki hikayeler yine herkes tarafından görünebiliyor. Messenger’da ise özel paylaşım imkanı sağlanıyor. Instagram’ın gençler arasındaki popülerliği ve kullanıcılar için yeni bir kaçış noktası olması Facebook’un kendini yavaş yavaş Instagram’a dönüştürmek istemesine sebep oluyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde platformun fotoğraf arayüzü için adeta kendi için küçük bir Instagram yaratmaya çalıştığından da bahsetmiştik. O haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Twitter kullanıcılarına “tweet zamanlama” müjdesi