reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Twitter kullanıcılarına “tweet zamanlama” müjdesi [Video]

Twitter kullanıcılarının uzun zamandır tarayıcıya gelmesini istediği özellik için nihayet müjde verildi. Tweet zamanlama kolaylaşıyor.

Gün içinde anlık durum ve düşüncelerimizi paylaştığımız Twitter üzerinde önceden zamanlanmış gönderiler oluşturmak için geçmişte ya üçüncü parti bir uygulama kullanmanız ya da Twitter’ın TweetDeck servisinden yararlanmanız gerekiyordu. Ne yazık ki tarayıcı üzerinden doğrudan gönderi zamanlama özelliği kullanıcılara sunulmuyordu. Şimdi bu değişiyor. TweetDeck hesabından paylaşılan tweet’te servisin en çok sevilen özelliği için bir “deney” başlatıldığı kaydediliyor. Tweet zamanlama özelliği tarayıcı üzerinden bazı kullanıcılar için açılmış durumda. Şimdilik bu test sürecinin kapsamı bilinmiyor. Ancak kısa bir test döneminden sonra tüm kullanıcılar için açılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tarayıcı üzerinden Twitter gönderilerini zamanlama

Özellikle şirketlerin sosyal medya sorumluları için hayli kullanışlı olacak gibi görünen özellik markaların ve fenomenlerin de daha planlı gönderiler oluşturmasını kolaylaştırıyor. Özelliği kullanmak ise hayli basit. Tarayıcı üzerinden siteye girdikten sonra tweet yazdığınız kutucukta emoji ikonunun yanındaki üst üste duran üç nokta ikonuna dokunmanız gerekiyor. Burada gönderi zamanlama özelliği karşınıza çıkacaktır. Gönderiyi istediğiniz tarih ve saate zamanladıktan sonra onaylamanız yeterli oluyor. Daha sonra sistem zamanı geldiğinde sizin yerinize tweet’i paylaşıyor. Özellik şimdilik tüm kullanıcılara açılmadığı için alternatif olarak TweetDeck kullanmaya devam edebilirsiniz. Özelliğin çalışma şeklini haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.