reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter kullanımını kökten değiştirecek yeni özellik [Video]

Twitter artık kullanıcılara kendi kişisel tweet akışını oluşturabilmeleri için bir imkan tanıyor. Yeni özellikle beraber farklı başlıklarda toplam 6 tweet akışı elde edebilirsiniz.

Twitter, kullanıcıların belli başlıklar altındaki tweet’leri toplaması için Listeler özelliğini geçmişte hayata geçirmişti. Bu özellikle beraber kullanıcılar teknoloji, müzik, sinema ve benzeri isimlerde listeler oluşturarak o konu özelinde tweet atan hesapları bu listelere dahil edebiliyordu. Bu listelerdeki tweetleri okumak içinse panelden “Listeler” sekmesine gitmek gerekiyordu. Şimdi bu durum mobil için kökten değişiyor. Artık ana tweet akışı da dahil toplamda 6 farklı tweet akışını ana panelde görüntülemek mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Twitter özelliği listeleri anlamlı kılıyor

Twitter’ın test sürecine başladığı yeni özellikle beraber kullanıcılar 5 listeye kadar olan listelerini doğrudan Ana Sayfa’ya alabiliyor. Uygulamayı açtığınızda karşınıza ilk olarak standart ana tweet akışınız çıkıyor. Ekranı sağdan sola kaydırdıkça ise hazırladığınız özel liste akışlarına geçiş yapabiliyorsunuz. Hangi tweet akışında olduğunuzu ise ekranın üzerinde görüntülemek mümkün oluyor. Böylelikler örneğin haber okumak istediğinizde ana sayfada kaybolmak yerine basit arayüz özelliği sayesinde haber akışına geçilmesi sağlanıyor.

Listeleri illa sıfırdan oluşturmanıza gerek olmadığını hatırlatalım. Başka kullanıcıların herkese açık listelerini takip edebilirsiniz. Kendiniz de herkese açık veya sadece size özel listeler oluşturabilirsiniz. Twitter yeni görünümü tüm kullanıcılara ne zaman açacağını şimdilik açıklamadı. Test süreci devam ettiği için bazı değişimlerin de gerçekleşebileceğini belirtelim. Özelliğin çalışma şeklini haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.