reklamı kapat

POPÜLER

Twitter LOG Tasarım

Twitter, ortak tweet sistemini açık olarak test etmeye başladı

Sosyal medyanın haber odaklı merkezi Twitter, iki hesabın ortak tweet atması için uzun zamandır bir altyapı geliştiriyordu.

Çıkmamış uygulama özelliklerini araştıran Alessandro Paluzzi tarafından çok uzun zaman önce gösterilen “CoTweets” olarak geçen bu özellik, bugün belirli hesaplarda herkesin görebileceğiniz şekilde teste açıldı. Bu süreçte, kişiler yanında markalar ile de ortak tweet paylaşımları yapılabilecek. Instagram tarafında bir benzeri uzun süredir açık olan bu özellik sayesinde, özellikle ticari iş birlikleri daha iyi şekilde gösterilir hale getirilebilecek. Aktarıldığı kadarıyla bu özelliğin kullanımı için ortak olunacak hesabın herkese açık olması ve sizi takip etmesi gerekecek. Ortak paylaşım sisteminde doğal olarak karşı tarafın buna onay vermesi zorunlu olacak. Bu şartlar karşılandığı zaman ortak paylaşım yapılabilecek. Bu özellik herkes için açıldığı zaman birçok kişi tarafından yüksek oranda kullanılacak ve birçok kişinin takipçi sayısını daha rahat şekilde artırmasına yardımcı olacak.

Twitter bundan önce de dikkat çeken “Notlar” özelliği ile gündeme gelmişti. “Twitter Notlar” özelliği, geçtiğimiz ay aralarında Türkiye’nin olmadığı bazı ülkelerde test için aktif edildi. Bu özellik temel olarak Twitter’da karakter limitine takılmadan (Yine de 2.500 kelime sınırı var) uzun yazılar hazırlanması ve takipçiler ile paylaşılmasına odaklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzun yazıların fotoğraf, videolar ve Tweet’ler ile zenginleştirilmesine imkân tanıyan şirket, bir bakıma “kişisel blog” formatını karşımıza çıkarıyor. Şirketin açıklamasına göre yeni özellik için bir “not kartı” altyapısı kullanılıyor. Twitter bunu “Not kartı, bir not bağlantısının ön izlemesini içeren Tweettir. Karttaki bağlantıya tıklandığında, yazar tarafından oluşturulan not açılır. ” şeklinde açıklıyor.

Twitter hamlesi yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display