reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Kullanıcıların hoşuna gidecek yeni Twitter özelliği yayında [Video]

Twitter kullanıcıların hoşuna gidecek yeni özelliğini platforma dahil etti. Artık geçmişe dönük tweet atmak ve konuları birleştirmek kolaylaşıyor.

Popüler sosyal ağlardan Twitter, yeni bir özellikle kullanıcı deneyimini geliştiriyor. Bildiğiniz gibi platformda attığınız tweet’leri birbirine bağlayarak bir zincir oluşturabiliyorsunuz. Böylece bir konudan bahsederken platformun size tek tweet’te sunduğu alan yetersiz gelirse, bir birine bağlı birkaç mesajla durumu ifade etmeniz mümkün oluyor. Okuyucular için de mevcut konuyu bu şekilde takip etmek daha basit hale geliyor. Ancak bu tweet zincirleri için, eğer tek seferde oluşturmuyorsanız, yeni bir tweet eklerken profilinize girmeniz ve o zinciri bulmanız gerek. Yeni özellikse bu işi biraz kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, profile girmeden geçmişe yönelik zincir oluşturmayı mümkün kılıyor

Yeni özellikle beraber ana sayfada bir tweet yazarken ekranı aşağı doğru kaydırarak eski tweet’lerinize erişebiliyorsunuz. En üstte son attığınız tweet çıkıyor ve “Tweet dizisine devam et” diyerek en son attığınız tweet’e hızlı bir şekilde ekleme yapabiliyorsunuz. Başka bir tweet’e ekleme yapmak içinse yan yana üç nokta ikonuna dokunmanız gerekiyor. Bu da farklı bir tweet bulmanız için profilinizdeki tweet’leri en yeniden en eskiye sıralıyor.

Özellik güncel tweetler için daha kullanışlı. Zira çok eski bir tweet’i bulmak sürekli ekranı aşağı doğru kaydırarak biraz zorlayıcı bir hale bürünebiliyor. Platformun yeni özelliği tüm kullanıcılar için erişime sunduğunu belirtelim. Türkiye’de de özellik halihazırda platformda yer alıyor. Yeni Twitter özelliğinin çalışma mekanizmasını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.