reklamı kapat

POPÜLER

twitter

Twitter nihayet uzun zamandır beklenen özelliği getirdi

Twitter yeni özelliklerle platformu geliştirmeye devam ediyor. Artık tweet’leri daha sonra yeniden okumak için kaydetmek mümkün.

Twitter uzun zamandır beklenen bir özelliği nihayet platforma dahil etti. Yer İşaretleri olarak adlandırılan bu özellikte artık haber akışında gezerken beğendiğiniz tweet’leri bir yerde toplayabileceksiniz. Sadece başka kullanıcıların değil yeniden paylaşmak üzere kendi tweet’lerinizi de Yer İşaretleri’ne kaydedebilirsiniz. Yeni özellik beraberinde ufak bir değişikliği de getiriyor. Artık her tweet’in altında cevapla, retweet’le ve beğen tuşlarının yanı sıra bir de “paylaş” butonu yer alıyor. Bu butonla beraber tweet’leri Yer İşaretleri’ne ekleyebileceğiniz gibi Direkt Mesaj ile gönder ile arkadaşlarınızla paylaşmak kolaylaşıyor. Ayrıca “Tweet paylaşma aracı” seçeneğini de buraya dahil eden platform, diğer uygulama ve sosyal medya platformlarında tweet’lerin paylaşımını kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

twitter

Twitter Yer İşaretleri nasıl kullanılır?

Yer İşaretleri ne yazık ki tarayıcı üzerinden kullanabileceğiniz bir özellik değil. Ancak illa tarayıcıdan kullanmak istiyorsanız mobile.twitter.com‘dan giriş yapmanız gerekiyor. Bunun dışında iOS, Android ve Twitter Lite kullanıcılarının rahatlıkla kullanabileceği özellik, her tweet’in altına eklenen yeni sembolde gizleniyor. 4. sembole tıkladığınızda karşınıza “Tweeti Yer İşaretlerine ekle” seçeneği çıkıyor. Böylelikle örneğin o sırada izleyemediğiniz bir canlı videoyu ya da okuyamadığınız uzun bir tweet zincirini yer işaretlerine ekleyebiliyorsunuz. Daha sonra profil fotoğrafınıza dokunup açılan menüden Yer İşaretleri seçeneğini seçerseniz listelediğiniz tüm tweet’leri görebilirsiniz. Bir Yer İşareti eklediğinizde bunun karşı tarafa bildirim olarak gitmediğini de ekleyelim.