reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LOG Twitter Tasarım

Twitter, “Flock” isimli bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor

Sosyal medyanın haber alma merkezi konumunda yer alan platformu Twitter, yakında karşımıza Flock özelliğiyle çıkacak.

Advertisement

Twitter, 2022 yılına hızlı şekilde başladı. En son karşımıza detaylarına burada yer verdiğimiz “NFT profil resmi” özelliğiyle çıkan firma, bu sefer Flock ile gündemde yer alıyor. Uzun zamandır geliştirilen ve artık çıkışı oldukça yakında olan özellik, kullanıcılara seçtikleri 150 kişi tarafından görülebilecek tweet’ler atmasına imkân tanıyacak. Atılan bu tweet’leri sadece sizin seçtiğiniz 150 kişi görebilecek ve en önemlisi cevap verebilecek.

Twitter’ın uygulamaya eklediği açıklamalara göre Flock listesinden çıkarılan birisinin bundan haberi olmayacak. Bazı diğer sosyal ağlarda da yer alan bu imkân, büyük takipçili hesapların sadece çok önem verdiği takipçileriyle geniş çaplı Twitter sohbetleri yapabilmesini sağlayacak.

Bu özellik kâğıt üzerinde güzel görünüyor çünkü 150 kişilik bir grup ile Twitter’da özel mesaj üzerinden yazılı sohbet etmeniz mümkün değil. Bu şekilde attığınız tweet’i 150 kişi görecek ve buna sadece bilgi sahibi kişiler farklı zamanlarda cevap verebilecek. 150 kişilik Flock grubuna atılan mesajların altında, grupta olduğunuzu gösteren aşağıda görebileceğiniz yeşil renkli özel bir ibare de olacak.

Güvenilen arkadaşlar olarak aktarılan Twitter Flock, çıktıktan sonra mutlaka bazı kişiler arasında “Beni neden Flock grubuna eklemedin?” tarzında yorumlara neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle