reklamı kapat

POPÜLER

LOG YouTube Tasarım

Bazı YouTube hesapları kripto dolandırıcılığı için hacklendi

Dünyanın en büyük video platformlarından YouTube, bugün yeni bir özellikle ya da başarı ile gündemde yer almıyor.

YouTube, dün akşam bazı hesaplardan paylaşılan “One World Cryptocurrency” isimli aşağıda izleyebileceğiniz video ile ses getirdi. Bu video başta 9 milyon aboneye sahip Arun Maini (MrWhoseTheBoss hesaplı) dahil birçok farklı YouTuber’ın hesabından habersiz olarak paylaşıldı. Bu özellikle kripto para konusunda içerik üreten hesaplardan paylaşılan video, Floyd Mayweather’in hesabında dahi yer aldı.

Arun Maini’nin açıklamasına göre bunun için gerçek anlamda hesaplara giriş yapıldı ve paylaşım gerçekleştirildi. Maini, iki aşamalı doğrulama açık olmasına ve onaylı bir hesap kullanmasına rağmen hesaba giriş konusunda bir bildirim almadığını aktardı. Kötü niyetli kişiler bir şekilde iki aşamalı doğrulamayı geçerek hesapları hackledi ve bu dolandırıcılık adımını atmayı başardı.

Şu an bu paylaşılan bu kripto odaklı videolar YouTube üzerinde yer almıyor ancak sürecin iki aşamalı doğrulamaya rağmen nasıl gerçekleştirildiği büyük merak uyandırıyor. Biliyorsunuz çift aşamalı doğrulama sisteminde parola ve kullanıcı adı yanında cep telefonuna gelen özel bir kodun da kullanılması gerekiyor.

Buna rağmen hesaplara girişin nasıl yapıldığı konusunda Google’dan resmi bir açıklama bekleniyor. YouTube kolay kolay hack olaylarıyla gündeme gelmiyor ve bu sefer genel bir açık bulunmuş gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi