reklamı kapat

POPÜLER

Motorola uzaktan kablosuz şarj sistemi

Motorola imzalı gerçek uzaktan kablosuz şarj sistemi ile tanışın [Video]

 - Güncelleme: 08 Eylül 2021 11:46

Teknoloji dünyasının çok uzun zamandır hayatımızda olan isimlerinden Motorola, uzaktan kablosuz şarjı gerçek kılacak.

Kablosuz şarj teknolojisi herkesin yakından bildiği üzere uzun zamandır hayatımızda. Ancak bu teknoloji hayal edilen gerçek kablosuz şarjı sunamıyor.

Çünkü şu an telefonların mutlaka bir yüzeye konulması, yani fiziksel temas / bağlantı gerekiyor. İşte bu durum ilerleyen dönemde hayatımızdan çıkacak. Bu konuda geçtiğimiz yıl ilk adımı Xiaomi tarafı atmıştı. Aynı zamanda alanda Motorola da aktif olarak yer aldığını göstermişti.

Xiaomi’nin hemen ardından “Motorola One Hyper” isimli bir şarj istasyonu tanıtan firma, karşısına konulan telefonları 100 cm uzağa kadar gerçekten kablosuz şarj edebilen bir sistem göstermişti.

Motorola şimdi bir kez daha sahneye çıktı ve Space Charging teknolojisi ile ses getirdi. Alanda yeni bir aşamaya geçen firma, Space Charging teknolojisi ile 4 farklı telefonu, 100 derecelik açı ve 3 metre içerisinde 5W gücünde gerçekten kablosuz olarak şarj edebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Motorola gerçek kablosuz şarj için bir numaralı isimlerden birisi olacak

5W gücünde kablosuz şarj çok düşük bir rakam ancak şarj sürecinin tamamen kablosuz olarak gerçekleştiğini belirtmek gerekiyor. Ayrıca dört farklı cihazın aynı anda şarj edildiğini de göz önüne almak lazım.

Yukarıdaki videoda gördüğünüz ana ünite ile görev yapan Space Charging teknolojisi, söylendiği kadarıyla birçok engeli aşabiliyor araya bir insan girerse güvenlik için şarj kesebiliyor.

Bu sistemin ne zaman ticari hale geleceği henüz net olarak açıklanmış değil. Ancak bu sisteme özel olarak destek veren cihazlar gerekiyor. Bu cihazların da sadece telefonlar ile sınırlandırılmayacağı belirtiliyor.

5W gücüyle birçok ürün uzaktan şarj edilebilir ve sürekli olarak kablo bağlantısı olmadan görevde kalabilir.

Bu da Xiaomi’nin gerçek kablosuz şarj sistemini gösteren video: