reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube, beğenmeme miktarını gizleme konusunda teste başladı

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, yeni bir çalışma ile gündemde yer alıyor. Firma videolardaki beğenmeme miktarını gizliyor.

YouTube, en son oynatılan videolar içerisindeki ürünleri otomatik olarak tespit edebilen bir sistemi test etmesiyle gündeme gelmişti. Şimdi ise başka bir test gündemde.

Firma belirli içerik üreticilerin videosunda artık “beğenmeme miktarını” izleyiciye göstermiyor. İçerik üretici halen videosunun ne kadar “dislike” aldığını görebiliyor.

Bunun arkasında bazı organize olarak yapılan hedeflenmiş dislike saldırıları  yer alıyor. Rakamı gizleyerek firma anlamsız beğenmeme rekorlarını önlemek istiyor ve bu da çok mantıklı görünüyor.

Bir videonun ne kadar beğenilip beğenilmediği aslında direkt olarak içerik üreticisini ilgilendiriyor. Bunun rakamsal olarak başkalarına gösterilmesi çok da mantıklı bulunmuyor.

Bu yeni dönemin geniş çaplı olarak herkese açılıp açılmayacağını zaman gösterecek. Ancak YouTube bu testi kısa süre içerisinde genişletecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube kısa süre önce güzel bir sistemi devreye almıştı

YouTube, içerik üreticileri “telif hakkı” konusunda mağdur etmemek adına güzel bir döneme geçiş yaptı. Platform artık “Kontroller” bölümü ile videolar yayımlamadan önce telif hakkı ihlali konusunda kontrol edilmesine imkan tanıyor.

Bu konuda otomatik bir sistem hazırlayan firma, böylelikle içerik üreticiye telif ihlalini önceden bildiriyor ve sorunun video yayımlanmadan önce çözülmesini mümkün kılıyor. Bu da özellikle platforma yeni giriş yapanlar için gerçekten çok büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın