reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10+ ve Apple iPhone Xs Max,

Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10+ ve Apple iPhone Xs Max detaylı kamera testinde karşı karşıya [Video]

Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10+ ve Apple iPhone Xs Max, Mrwhosetheboss YouTube kanalı tarafından detaylı kamera testine sokuldu. Hem video hem de fotoğraf çekimi odaklı bu video ilginç sonuçlar veriyor.

DxOMark’ın üst sıralarında yer alan Huawei Mate 20 Pro, Samsung Galaxy S10+ ve Apple iPhone Xs Max, kamera konusunda alınabilecek en iyi amiral gemileri arasında yer alıyor. İşte bunları karşı karşıya getiren Arun Maini, bu modellerden birini almayı düşünenlerin kamera konusundaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. Bu karşılaştırmada özellikle Huawei Mate 20 Pro’nun verdiği sonuçlar dikkat çekiyor. Akıllı telefon hem video hem de fotoğrafta aşırı pozlama sorunu yaşıyor. Diğer iki modele göre pozlamayı sürekli olarak daha fazla veren telefon, bu nedenle biraz can sıkıyor. Samsung Galaxy S10+ ve Apple iPhone Xs Max bu konuda dengeyi oldukça iyi şekilde tutturabiliyor. Ancak genel olarak iPhone’un daha iyi bir sonuç ortaya koyduğu görülüyor. Bu arada videonun hemen başında görebileceğiniz üzere Huawei Mate 20 Pro’nun mikrofonu da gerçekten kötü bir ses kaydı gerçekleştiriyor. Bu da karşılaştırmanın dikkat edilmesi gereken ilginç detayları arasında yer alıyor. Rakiplerini özellikle zoom konusunda geride bırakan Mate 20 Pro, diğer konularda biraz geride kalmış izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Karşılaştırmadaki en taze model Samsung Galaxy S10+

Yapılan testte Samsung Galaxy S10+ modelinin kişilerin yüzünü oldukça iyi şekilde aydınlattığı (Özçekimlerde) görülürken, iPhone Xs Max modelinin ise dengeli pozlama ve renk dengesi dikkatlerden kaçmıyor. Genel olarak baktığımız zaman bu testin tek bir kesin galibi bulunmuyor. Her modelin öne çıktığı ya da geriye düştüğü noktalar bulunuyor. Karar elbette sizin ancak bu testte hem iPhone Xs Max hem de Galaxy S10+ modelleri Mate 20 Pro’nun bir adım önünde yer almış gibi görünüyor.