reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir iPhone Apple

Katlanabilir iPhone için hazırlanan etkileyici konsept video [İzle]

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, katlanabilir iPhone için hazırlanan konsept tasarımları artırıyor. Bu seferkiler ise EverythingApplePro kanalında geliyor.

Apple, çok uzun süredir kendi katlanabilir telefon modelini geliştiriyor. Birçok alana sonradan girerek belirleyici firma olmayı seven teknoloji devi, kendi katlanabilir telefonunu 2020 yılında satışa sunacak dedikoduları ile gündeme geliyor. Bazı kaynaklar herkese yönelik ilk oturmuş modelin 2021’de çıkacağını söylerken, konsept tasarımcılar firmanın ilk katlanabilir modeline yönelik tasarımlarını artırıyor. EverythingApplePro tarafından hazırlanan yeni konsept ise yine Samsung Galaxy Fold ilham alınmış bir tasarıma sahip. Ortadan kitap gibi ikiye katlana bir yapıda hazırlanan bu konseptin, iç kısmında ekrana entegre çiftli ön kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada Galaxy S10+ gibi bir tercihte bulunan tasarımcı, telefonun kapak ekranına ise bir kamera koymamış. Arkasında dörtlü kamera yer alan konsept telefon, gerçekten oldukça dikkat çekici görünüyor. iPad’lerden dolayı uygulama arayüzü konusunda sıkıntı yaşamayacak katlanabilir iPhone modeli, koyulan kırmızı renk ve koyu arayüzle de dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir iPhone modeli hemen gelmeyecek. Peki 2019 iPhone modelleri nasıl olacak?

2019 iPhone ailesi bildiğiniz üzere 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8  inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR 2019 olduğu söyleniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlar, Lightning yerine USB-C portuyla gelebilir deniyor.