reklamı kapat

POPÜLER

Apple katlanabilir telefon
Apple katlanabilir telefon
Apple katlanabilir telefon

Apple’dan dikkat çeken katlanabilir iPhone patenti

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce katlanabilir iPhone tarafı için önemli bir adım attı. Firma alanda çalışmayı sürdürüyor.

Katlanabilir telefon pazarı 2019’da başladı. 2020’de ise en az 4-5 farklı katlanabilir model yolda bulunuyor. 2020’de bir katlanabilir telefon tanıtacak isimler arasında ise Apple yer almıyor. Ancak firma bu konuda çalışmayı sürdürüyor. 2021 ya da 2022’de bu alana giriş yapacağı tahmin edilen firma, ilk katlanabilir iPhone öncesinde patentler almayı sürdürüyor. Yeni alınan patent, katlanan ekran üstündeki çıkıntıları ortadan kaldırmaya yönelik karmaşık bir mekanizma üstüne kuruluyor. Mevcut katlanabilir modellerin katlanma yerleri bulunuyor ve bunlar açık hallerinde görünüyor. Bu istenmeyen durumu ortadan kaldırmanın yollarını arayan Apple, ilk telefonunu Samsung Galaxy Fold formunda hazırlıyor gibi görünüyor. Firmanın katlanabilir denemeyi ilk olarak iPad’ler üstünde yapma ihtimali de bulunuyor.

Apple katlanabilir telefon
Apple katlanabilir telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, şu an katlanabilir iPhone modelinden çok iPhone 12’ler üstüne çalışıyor

Bu modeller hakkında uzun süredir yeni bilgiler gelmiyor. Eski bilgilere baktığımız zaman ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Tüm modellere gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemci veriyor. Firma ayrıca iPhone 9’u tanıtmaya da hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli