reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi katlanabilir telefon

Tasarımı çok tanıdık Xiaomi imzalı katlanabilir telefon çalışması

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Xiaomi, halen aktif olarak adım atmadığı katlanabilir telefon tarafında çalışmayı sürdürüyor.

Şu an pazarda çok garip şekilde Xiaomi imzalı bir katlanabilir telefon yok. Bu garip çünkü firma uzun zamandır bu alanda yer alıyor ve bir çalışır prototip gösterimi bulunuyor. Huawei, Samsung ve hatta Motorola’nın adım attığı bu alana bir türlü girmeyen firma, fütüristik modeli Mi Mix Alpha‘yı dahi satışa sunmadı. Ancak firma yine de pazarın geleceğinde çalışmayı sürdürüyor. Bu sefer firmanın Huawei Mate X kopyası tasarım patenti LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılmış durumda. Arkasında altı tane kamera görünen bu selfie kamerası için bir çentik ya da delik taşımayan telefon, elbette henüz gerçek olacak mı bilmiyoruz. Ancak firmanın böyle bir tasarımla pazara çıkması çok olası durmuyor. Yine de bu konuda kesin konuşmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi başka katlanabilir telefon modelleri üzerinde de çalışıyor

Xiaomi tarafından bir katlanabilir telefon modeli halen gelmedi. 2020 bitmeden bu konuda bir sürpriz yapacağı düşünülen firma, alanın geleceği içinse durmuyor. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan yukarıda görebileceğiniz patentlere göre firma bünyesinde dönen kamera sisteminin yer aldığı, dikey katlanabilir bir katlanabilir telefon geliştiriyor. Üstteki dönen modülünde çizimlere göre dörtlü kamera barındıran telefon, buna karşın özel bir selfie kamerasına da sahip durumda. Her zaman olduğu gibi bu patentin alınmış olması, bu telefonun yüzde 100 gerçek olacağı anlamına gelmiyor. Ancak yine de firmanın gelecek çalışmaları dikkat çekmeyi sürdürüyor.

İlgili Video