reklamı kapat

POPÜLER

xiaomi katlanabilir telefon

Kamerasıyla şaşırtan Xiaomi imzalı katlanabilir telefon çalışması

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Xiaomi, alanda ilginç modeller tasarlamaya devam ediyor. Bu sefer bir dönen kameralı katlanabilir telefon çalışması karşımızda.

Xiaomi tarafından bir katlanabilir telefon modeli halen gelmedi. 2020 bitmeden bu konuda bir sürpriz yapacağı düşünülen firma, alanın geleceği içinse durmuyor. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan yukarıda görebileceğiniz patentlere göre firma bünyesinde dönen kamera sisteminin yer aldığı, dikey katlanabilir bir katlanabilir telefon geliştiriyor. Üstteki dönen modülünde çizimlere göre dörtlü kamera barındıran telefon, buna karşın özel bir selfie kamerasına da sahip durumda. Her zaman olduğu gibi bu patentin alınmış olması, bu telefonun yüzde 100 gerçek olacağı anlamına gelmiyor. Ancak yine de firmanın gelecek çalışmaları dikkat çekmeyi sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Wing

Xiaomi modeli dikkat çekerken, kısa süre önce dönen ekranlı LG Wing gündeme gelmişti

Kısa süre önce ortaya çıkan LG Wing isimli bu akıllı telefon, söylendiği kadarıyla yukarıdaki gibi dönen ekranlı bir tasarımı benimsiyor. Normalde dikey olan ana ekran dönerek yatay hale geliyor ve böylece alttaki ikinci ekran ortaya çıkıyor. Bu tasarım birçok potansiyel kullanım senaryosu sunuyor ve genel olarak ilginç ve bazı durumlar için kullanışlı görünüyor. Genel olarak “bir tam bir de yarım ekran” üstüne kurulacak model, gerçek olacak mı ya da yakında satışa sunulacak mı bilinmiyor. Ancak fikir gerçekten ilginç duruyor.

İlgili Video