reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Xiaomi Huawei LG Lenovo

LG ile Huawei, Xiaomi ve Lenovo arasında önemli ortaklık

Büyük bir hızla katlanabilir akıllı telefon dönemi yaklaşıyor. İşte bu alanda yer almak isteyen Huawei, Xiaomi, Lenovo ve LG, ortak çalışmalar yapıyor.

Katlanabilir akıllı telefon modellerinin en önemli yeri kuşkusuz ekranları. İşte bu konuda en çok çalışan isimlerin başında LG yer alıyor. Hatta gelen bilgilere göre firma Huawei, Xiaomi ve Lenovo gibi isimlerle ortak çalışmalar yürütüyor. Söylendiği kadarıyla bu ekranları uygun menteşe ve kasa sistemleriyle üretmek için ciddi araştırma gerekiyor. Bu konuda firmalar ile çok yakından çalıştığı görülen şirket, böylelikle hem arge sürecini hızlandırıyor hem de ihtiyaca göre süreci şekillendiriyor. Ayrıca süreçte LG Chem (Kimyasal bölüm) de aktif olarak çalışıyor ve özel yapışkanlar ile diğer kimyasal materyaller geliştiriyor . Firmanın gelen bilgilere göre şimdiye kadar geliştirdiği katlanabilir ekranlar, Samsung’un ürettikleri gibi içe değil dışa doğru açılıyor. Bu ekranlar pratik kullanım için pek iyi durmuyor ancak farklı üreticilerin farklı çözümleri pazar ve elbette kullanıcılar için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarını Samsung Galaxy F başlatacak

Bilmeyenler için model Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. 4,6 inç ekran gövdenin dışında yer alıyor. 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu belirtiliyor.

İlgili Video

İşte bu beklenen modelin resmen gösterilen prototip hali