reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir akıllı telefonlar

Beklenen “katlanabilir akıllı telefonlar” ne zaman satışa çıkacak?

Akıllı telefon sektörünün bir sonraki büyük değişimi biliyorsunuz katlanabilir akıllı telefonlar üzerine olacak. Bu konuda çalışan birçok firma bulunuyor ve başlangıcın ne zaman olacağı da artık kesinleşmiş gibi görünüyor.

Sektöre yakın çok sağlam kaynaklara sahip Digitimes‘ın son haberine göre ilk katlanabilir akıllı telefon modelleri 2018 sonunda satışa çıkıyor. Bu konuda Huawei, Oppo, Samsung, Lenovo, ZTE ve LG gibi isimlerin büyük çalışmalar yürüttüğünü belirten kaynaklar, oldukça iyimser bir tablo çiziyor. Özellikle bu cihazların arge çalışmalarında büyük artışlar görüldüğünü belirtilirken, bu durum elbette son kullanıcı için çok iyi duruyor. Çünkü uzun süredir insanlar rahatlıkla taşıyabilecekleri “dev” ekranlı akıllı telefonlar istiyor. İşte katlanabilir akıllı telefonlar bunu sunmaya geliyor. Şimdiye kadar gördüğümüz kadarıyla dikey ve yatay konumda iki farklı ekranı yan yana getirecek telefonlar, istenirse bu ekranlarda farklı içerikler gösterebilecek. İşte bu ekranların büyük çoğunluğu da Samsung Display ile LG Display firmalarından gelecek.

katlanabilir akıllı telefonlar

Patentlere göre Galaxy X böyle görünebilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefonlar için büyük zorlukların aşılması gerekiyor

Geçtiğimiz haftalarda Qualcomm’un görüntü teknolojisi ürün yöneticisi Salman Saeed, konu hakkında önemli bir açıklama yaptı. Katlanabilir akıllı telefonların önünde daha yıllar olduğunu belirten yönetici, tüm bu gecikmenin arkasında dayanıklılık ve teknik sorunlar bulunuyor dedi. Saeed, ekran mimarisindeki transistörlerin en zayıf bağlantı olduğunu söyleyerek, piksellere güç sağlamaktan sorumlu bileşenlerin gündelik kullanıma dayanacak kadar esnek olmadığını vurguluyor. Ancak yeni açıklamalar bu “daha yıllar var” açıklamasının çok da doğru olmadığını gösteriyor. Yıl sonuna daha çok bulunuyor ve yeni detayların sık sık ortaya çıkması bekleniyor.

İlgili Video

Samsung bu alandaki geleceği böyle hayal ediyor