reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon M
ZTE Axon M
ZTE Axon M

İki ekranlı katlanabilir akıllı telefon ZTE Axon M’in içine yakından bakış [Video]

Satışa çıkan akıllı telefonlar için zorlu testler yapan JerryRigEverything, geçtiğimiz aylarda iki ekranlı katlanabilir akıllı telefon ZTE Axon M‘i de dayanıklılık testine sokmuştu. Şimdi ise telefonun iç detaylarına bakabildiğimiz video çıktı.

İki ekranıyla çok ilginç bir kullanıcı deneyimi sunan telefon, bildiğiniz gibi adeta iki telefonu bir araya getiriyor. Bu açıdan farklı olan telefon, iç donanımı açısından ise çok büyük fark taşımıyor. Yan ekran için katlamaya dayanıklı parçalı kablo kullanılan ZTE Axon M, birçok ufka vida ve bağlantı ile çalışma gösteriyor. Bunun haricinde normal akıllı telefonlarla benzer iç donanıma sahip cihaz, bünyesinde tek bir kamera taşıyor. Ön yüzde yer alan 20 megapiksel kamera, gösterildiği üzere optik görüntü sabitlemeye sahip değil ve cihaz katlandığı zaman arkada kalıyor. Kanal sahibi Zack Nelson‘un “normal bir akıllı telefona ekstra bir ekran takılmış” şeklinde nitelendirdiği model, gelecek gerçek katlanabilir akıllı telefonların iç donanımları hakkındaysa hiçbir bilgi veremiyor. Yeni modellerin “esnek” parçalarla donanımsal açıdan yeni bir dönemi başlatması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylarıyla ZTE Axon M

Bünyesinde iki adet 5,2 inç TFT LCD ekran yer alan cihaz, her iki ekranda da 1920×1080 piksel çözünürlük sunuyor. Telefona gücünü Snapdragon 821 işlemci ve 4 GB RAM veriyor. 3,180 mAh gücündeki pili çift ekran nedeniyle ufak kalan ZTE Axon M, neyse ki Quick Charge 3.0 teknolojisine aktif olarak destek veriyor. Bağlantı olarak USB Type-C kullanan Android telefon, önemli bir detay olarak 3.5 mm kulaklık girişiyle geliyor.

Video