reklamı kapat

POPÜLER

Huawei katlanabilir akıllı telefon

Katlanabilir Huawei akıllı telefon ne zaman satışa çıkacak?

Huawei, biliyorsunuz katlanabilir akıllı telefon sektörünün öncüsü olmak istiyor. Bunun için aktif olarak çalışmalar yapan firma, merak edilen modelin çıkış tarihini de belirlemiş durumda.

Üst düzey Huawei yöneticilerinden Jim Xu‘un açıklamasına göre merak edilen katlanabilir akıllı telefon 2019’da karşımıza çıkıyor. Aslında bu biraz üzücü bir haber. Çünkü daha önce Huawei‘nin ilk katlanabilir akıllı telefonu 2018 Kasım ayında tanıtacağı söylenmişti. Son çıkışa henüz hazır olmadığı görülen dev isim, 2019’da özellikle Samsung ile büyük bir rekabete girecek gibi görünüyor. Şu an bu iki dev isme ek olarak Oppo, Lenovo, ZTE ve LG gibi firmalar da katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışma gösteriyor. Alanda Apple’ın da gizli planlar yaptığı biliniyor. Aynı zamanda sürece Xiaomi gibi isimlerin de hızlı şekilde dahil olması bekleniyor. Akıllı telefon sektörünün geleceği bu yeni altyapıda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei imzalı katlanabilir akıllı telefon nasıl olacak?

Samsung‘tan farklı olarak içe doğru katlanan bir model geliştirdiği söylenen Huawei‘nin, bu modelin temelini oluşturan ekran konusunda Çin merkezli üretici BOE ile ortaklık kurduğu biliniyor. Bahsi geçen modelin tam 8 inç boyutunda katlanabilir ekran üzerine kurulacağı söylenirken, BOE’nin Samsung‘la da çalıştığı gelen bilgiler arasında. Aynı zamanda katlanabilir modeller için Xiaomi ve Oppo‘ya da prototipler üreten firma, bu konuda ilk çıkışı mümkün kılan isim olacak gibi duruyor.

İlgili Video

Samsung’un tahminiyle işte bu geleceğe hazırlanıyoruz