reklamı kapat

POPÜLER

Google katlanabilir telefon
Google katlanabilir telefon
Google katlanabilir telefon

Google’dan merak uyandıran katlanabilir telefon çalışması

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X ile gerçek katlanabilir telefon dönemi başladı. İşte bu döneme internet devi Google da dahil olmanın planlarını yapıyor.

İnternet devi Google, donanım tarafında dikkat çeken bir firma halini aldı. Pixel telefonlarıyla büyük ses getiren dev isim, akıllı telefon sektörünün geleceğinde de yer almak istiyor. Kısa süre önce aldığı yeni patentler ortaya çıkan firma, açıkça kendi katlanabilir telefon modeli üzerinde çalışıyor. Burada Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X modellerine rakip olacak firma, şimdilik rakiplerden farklı bir tasarım geliştiriyor. Galaxy Fold’un ilk taslaklarını akıllara getiren patentteki telefon, eski tip kapaklı telefonları akıllara getiriyor. Bu yapıda ekran kapandığı zaman arada büyük bir boşluk kalırken, yine de tek parça esnek OLED ekran kullanılıyor. Elbette bu telefonu resmi olarak satışa sunup sunmayacağı bilinmeyen Google, biliyorsunuz Android tarafında artık katlanabilir telefonlara resmi olarak destek veriyor. Bu açıdan firmanın bu alana giriş yapması büyük bir sürpriz olmaz deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı bir katlanabilir telefon modeli de geliyor

Yazılımsal altyapısı dahi kurulan telefon, aşağıdaki videoda görebileceğiniz üzere sağdan ve soldan iki parça katlanır şekilde tasarlanmış. Açık halinde çok da aşırı büyük bir hal almayan Xiaomi katlanabilir akıllı telefonun, Xiaomi Dual Flex ya da Xiaomi Mix Flex gibi isimler altında karşımıza çıkabileceği söyleniyor.

İlgili Video